Strasburg: drugi tytuł Jans-Ignacik

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik po raz drugi w karierze triumfowała w turnieju rangi WTA Tour. Występująca u boku Olgi Goworcowej tenisistka zwyciężyła w imprezie Internationaux de Strasbourg z pulą nagród w wysokości 220 tysięcy dolarów.

Sobotni mecz od początku był bardzo wyrównany, czego dowodem był fakt, iż dopiero w ósmym gemie doszło do pierwszego przełamania. Na prowadzenie 5:3 wyszły wówczas faworytki imprezy, Natalie Grandin i Vladimira Uhlirova. Chwilę później był już jednak remis i o losach pierwszego seta rozstrzygnął tie-break. W nim lepszy okazał się jednak rozstawiony z numerem jeden duet rodem z RPA oraz Czech, zwyciężając 7:6 (3).

Druga partia wyraźnie należała już jednak do polsko-białoruskiej pary, która rozpoczęła od wyraźnego prowadzenia 4:0. Rywalki odrobiły część strat doprowadzając do stanu 4:2, jednak ostatecznie turniejowy duet numer dwa wygrał 6:3.

Decydujący o wyniku spotkania był więc super tie-break. W nim od początku inicjatywę miały tenisistki z Polski i Białorusi, które triumfowały bardzo pewnie 10-3.


Wyniki

Finał debla:
K. Jans-Ignacik, O. Goworcowa (Polska, Białoruś, 2.) – N. Grandin, V. Uhlirova (RPA, Czechy, 1.) 6:7 (3), 6:3, 10-3