Strasburg. Linette postraszyła piątą rakietę świata

Magda Linette przegrała z Eliną Switoliną w meczu drugiej rundy turnieju rangi WTA International w Strasburgu. Faworytką pojedynku była tenisistka z Ukrainy, ale Polka postawiła trudne warunki wyżej notowanej rywalce.

Francuski turniej to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się w niedzielę Roland Garros. Czas, by spokojnie myśleć o paryskim występie ma już Magda Linette. Poznanianka, co prawda przegrała, ale miała nawet szansę, by urwać seta piątej tenisistce świata.

Przez całe spotkanie obie tenisistki prezentowały odważny, agresywny tenis. W pierwszej odsłonie to Switolina pierwsza objęła prowadzenie 3:1. Polka zdołała odrobić straty i o losach seta zdecydował tie-break. W nim rządziła Ukrainka, która nie przegrała ani jednego punktu. Taki przebieg „dogrywki” nie podłamał Polki, która drugiego seta rozpoczęła od prowadzenia 4:1. Przewagi nie zdołała jednak utrzymać. Przy stanie 5:4 miała jeszcze szansę na zakończenie seta. Nie wykorzystała jej, pozwoliła Switolinie wyrównać. Kolejne dwa gemy też powędrowały na konto turniejowej „dwójki”, która tym samym zapewniła sobie awans do dalszych gier.

Kolejną rywalką Switoliny będzie Jill Teichmann. Z kolei Linette może już rozpocząć przygotowania do Roland Garros.

Elina Switolina (Ukraina, 2) – Magda Linette (Polska) 7:6(0), 7:5