Strasburg. Linette w półfinale! Długo czekała na taki wynik

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Odkąd tenisistki wróciły do rywalizacji po przerwie spowodowanej pandemią, Magda Linette nie mogła wygrać trzech meczów z rzędu. W Strasburgu ta sztuka w końcu jej się udała. Dzięki zwycięstwom nad Nao Hibino, Alize Cornet i Julią Putincewą Polka jest już w półfinale.

Dla Linette impreza w północno-wschodniej Francji może okazać się przełomowa. Przed przyjazdem do Strasburga wygrała w tym sezonie tylko jeden mecz. Najprawdopodobniej byłoby ich znacznie więcej, gdyby nie problemy z kolanem, które wykluczyły ją z udziału chociażby w Australian Open. Od imprezy w Miami Linette regularnie startowała już jednak w zawodach, jednak nie pokazywała się w nich z najlepszej strony. Tenisistka podjęła odważną decyzję i w środku sezonu rozstała się z trenerem Nikolą Horvathem. Najważniejsze miejsce w boksie trenerskim poznanianki przejął Dawid Celt.

Na zmiany na lepsze nie trzeba było długo czekać. Linette w Strasburgu radzi sobie bardzo dobrze. Nie tracąc seta dotarła do półfinału. W czwartek pokonała 6:3, 6:3 rozstawioną z numerem ,,4″ Julię Putincewą. Od początku do końca mecz toczył się pod dyktando Polki. Linette tylko raz dała się przełamać, na dodatek przy wysokim prowadzeniu w drugim secie. Rywalka w całym meczu wypracowała sobie tylko jednego break-pointa.

W półfinale przeciwniczką Polki będzie Rumunka Sorana Cirstea. Tenisistka z Bukaresztu miesiąc temu odniosła jeden z największych sukcesów w karierze, wygrywając zawody WTA 250 w Stambule. Impreza w Strasburgu ma tę samą rangę.