Strasburg. Linette wzięła rewanż, zagra ze Switoliną

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette przed wyjazdem do Paryża rywalizuje jeszcze w innym francuskim mieście – Strasburgu. Tamtejszy turniej WTA rozpoczęła od pewnego zwycięstwa. Pokonała reprezentantkę gospodarzy, Pauline Parmentier, 6:4, 6:3.

Przed Magdą Linette ostatni turniej przed Rolandem Garrosem. Poznanianka w Strasburgu trafiła na dużo niżej notowaną rywalkę. Pauline Parmentier to jednak tenisistka, z którą Polka nie ma dobrych wspomnień. Wcześniej rywalizowały pięciokrotnie i nasza zawodniczka wygrała tylko jedno spotkanie.

W poniedziałkowe przedpołudnie Linette od początku narzuciła rywalce swoje warunki. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0, później było 5:1, lecz i tak zrobiło się nerwowo. Polka wypuściła bowiem z rąk przewagę podwójnego przełamania, przegrywając trzy kolejne gemy. Na szczęście szybko się otrząsnęła, zwyciężyła przy podaniu rywalki i zakończyła pierwszą partię wynikiem 6:4.

Nasza tenisistka poszła za ciosem na początku drugiej odsłony. Znów od razu zyskała breaka i zrobiło się 3:0. Tym razem Linette pilnowała już jednak przewagi i utrzymała ją do samego końca. Ostatecznie wygrała cały mecz 6:4, 6:3.

W drugiej rundzie Polka zmierzy się z rozstawioną z numerem dwa Eliną Switoliną. Obie grały ze sobą raz – w Rolandzie Garrosie 2017 lepsza okazała się Ukrainka.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Magda Linette (Polska) – Pauline Parmentier (Francja, WC) 6:4, 6:3