Piter nie dała sobie rady w kwalifikacjach

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter wybrała się do Strasburga i po raz pierwszy w sezonie spróbowała swoich sił w zawodach głównego cyklu. Niestety już w 1. rundzie eliminacji uległa 5:7, 1:6 Renacie Zarazui z Meksyku.

Tenisistka z Poznania po raz trzeci z rzędu wzięła udział w imprezie rozgrywanej w północno-wschodniej Francji. Nie udało jej się powtórzyć zeszłorocznego osiągnięcia, kiedy przebrnęła przez dwustopniowe eliminacje. Tym razem przeszkodą nie do przejścia okazała się już pierwsza przeciwniczka – Renata Zarazua. 21-letnia Meksyknka to pierwsza rakieta swojego kraju i 267. zawodniczka rankingu WTA.

W pierwszym secie Piter trzykrotnie przełamała przeciwniczkę, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Od stanu 5:3 przegrała bowiem cztery gemy z rzędu, zdobywając w nich łącznie tylko pięć punktów. Koniec seta nie oznaczał jednak końca serii przegranych gemów. Przełom nastąpił dopiero przy wyniku 5:7, 0:4. Wówczas Piter wygrała gema, jak się później okazało – honorowego w drugim secie. Spotkanie trwało godzinę i 20 minut.

Jedyną Polką w turnieju głównym gry pojedynczej będzie zatem Magda Linette. Najwyżej notowana polska tenisistka zmierzy się w pierwszej rundzie ze Szwedką Rebeccą Peterson.