Strasburg. Rybakina po raz trzeci lub Switolina po raz piętnasty

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Jelena Rybakina w niedzielnym finale powalczy z Elina Switoliną. Będzie to piąty tegoroczny finał kazachskiej tenisistki. 

Nim nastała pandemia COVID-19, urodzona w Moskwie tenisistka doszła w 2020 roku do czterech finałów imprez głównego cyklu. Sięgnęła w nich po jeden tytuł mistrzowski. W niedzielę Rybakina powalczy w kolejnym meczu o tytuł, a wszystko po tym, jak w dwóch setach pokonała Nao Hibino. Tym samym zakończył się zwycięski marsz tenisistki, która po drodze do pierwszego w karierze półfinału turnieju rozgrywanego na mączce pokonała dwie mistrzynie wielkoszlemowe – Sloane Stephens i Jelenę Ostapenko.

Finałową rywalką Rybakiny będzie Elina Switolina, która w półfinale po niemal dwóch godzinach walki pokonała Aryna Sabałenkę. Białorusinka miała o tyle utrudnione zadanie, że w sobotę musiała wychodzić na kort dwukrotnie. Najpierw by dokończyć mecz, który dzień wcześniej został przerwany w drugim secie z powodu deszczu. Następnie by zmierzyć się w meczu 1/2 finału. W tym drugim popełniła aż 39 niewymuszonych błędów i nie wykorzystała okazji do szóstej wygranej z zawodniczką notowaną w top 5 rankingu WTA.

– Zdobycie tytułu to cel z jakim rozpoczyna się każdy turniej. Każdy taki mecz to święto, więc starasz się zaprezentować w nim z jak najlepszej strony. Nie inaczej będzie teraz. Już się nie mogę doczekać decydującego meczu – powiedziała po awansie do finału Switolina.

Ukrainka stanie przed szansą na piętnasty tytuł mistrzowski w imprezie głównego cyklu. Z kolei jej rywalka ma na koncie dwa wygrane turnieje. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

 


Wyniki

Półfinały singla:

Elina Switolina (Ukraina, 2) – Aryna Sabałenka (Białoruś, 4) 6:2, 4:6, 6:4

Jelena Rybakina (Kazachstan, 5) – Nao Hibino (Japonia) 6:3, 6:4