Strycova spełniła marzenia

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Barbora Strycova i Hsieh Su-Wei zwyciężyły w turnieju gry podwójnej na kortach All England Club. W finale pokonały Gabrielę Dabrowski i Xu Yifan. Czeszka zdobyła pierwszy tytuł wielkoszlemowy w karierze, dzięki czemu została również liderką klasyfikacji deblistek.

W pierwszej partii wyrównana walka toczyła się tylko na początku. Duet czesko-tajwański od stanu 1:2 wygrał pięć kolejnych gemów i pewnie objął prowadzenie 1:0 w meczu.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od trzech przełamań z rzędu. Jako pierwsze podanie zdołały utrzymać Strycova i Hsieh, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 3:1. Wypracowanej przewagi nie straciły już do końca meczu i 66 minutach walki mogły wznieść ręce w geście triumfu.

– O mój Boże, nie mam słów, żeby opisać to uczucie – przyznała na konferencji prasowej reprezentantka naszych południowych sąsiadów, która wystąpiła również w półfinale singla. – To wydaje się nierzeczywiste, ale równocześnie wspaniałe. Jestem niezwykle wdzięczna Su-Wei, że pomogła mi się wspiąć na pierwsze miejsce w rankingu. To naprawdę wspaniałe, bo postawiłam sobie taki cel na początku roku. Chciałam zostać numerem 1 na świecie. Czuję się jak w bajce, że udało mi się to właśnie teraz, podczas tego turnieju, w moim ulubionym miejscu. To były niesamowite dwa tygodnie, których nigdy nie zapomnę.


Wyniki

Finał debla:

S-W. Hsieh, B. Strycova (Tajwan, Czechy, 3) – G. Dabrowski, Y. Xu (Kanada, Chiny, 4) 6:2 6:4