Stuttgart: Azarenka znów na drodze Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Wiktoria Azarenka zagra w sobotnim półfinale turnieju Porsche Tennis Grand Prix z Agnieszką Radwańska. Liderka rankingu, po niezwykle wyczerpującym spotkaniu, pokonała Monę Barthel 6:4, 6:7(5), 7:5.

Dzisiejsze spotkanie Azarenki z Barthel było niemal kopią ich pojedynku z Indian Wells, kiedy to Białorusinka wygrała 6:4, 6:7(4), 7:6(6).

Dziś, grająca w Stuttgarcie z „dziką kartą” Niemka, znów imponowała agresywną grą i mocnymi nerwami. Barthel udało się zdominować liderkę rankingu i to od jej skuteczności zależał przebieg spotkania. W samej końcówce reprezentantce gospodarzy wyraźnie zabrakło jednak sił. Jeszcze w dziesiątym gemie Niemka obroniła meczbola potężnym serwisem, ale przegrała dwa kolejne gemy i cały mecz w dwie godziny oraz czterdzieści osiem minut.

W spotkaniu tym Mona Barthel odnotowała trzynaście asów, ale też szesnaście podwójnych błędów. Również „double faultem” Niemka zakończyła spotkanie. Pomimo tej porażki 21-letnia Barthel może być niezwykle zadowolona ze swoje postawy w Stuttgarcie. W pierwszej rundzie pokonała ona byłą liderką rankingu Anę Ivanović, a w ćwierćfinale wyeliminowała rozstawioną z numerem siedem Marion Bartoli, po raz pierwszy w karierze odnosząc zwycięstwo nad tenisistką z czołowej dziesiątki rankingu.

Agnieszka Radwańska po raz piąty w tym sezonie zagra z Wiktorią Azarenką. Cztery wcześniejsze konfrontacje wygrała Białorusinka, ale były to jedyne porażki jakie odnotowała krakowianka w bieżącym roku. Łącznie tenisistki te grały ze sobą już dwunastokrotnie, a Radwańska zdołała wygrać trzy z tych konfrontacji.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) – Mona Barthel (Niemcy, WC) 6:4, 6:7(5), 7:5