Stuttgart. Fręch nie wykorzystała szansy

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie eliminacji do turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka przegrała 4:6, 4:6 z Giulią Gatto-Monticone, choć w obu partiach prowadziła już 4:1.

Giulia Gatto-Monticone w rankingu WTA plasuje się siedem pozycji wyżej od Magdaleny Fręch i z pewnością była rywalką w zasięgu naszej tenisistki. Oba sety początkowo układały się po myśli Polki – w pierwszej partii Fręch szybko wywalczyła przewagę przełamania i mimo że sama straciła podanie, to po kolejnym breaku prowadziła 4:1.

Od tamtej pory gra naszej tenisistki się posypała. Najpierw Fręch miała jeszcze break pointa na 5:1, lecz nie wykorzystała tej okazji, dwukrotnie straciła serwis, a przy 4:5 Włoszka najpierw dwukrotnie obroniła się przed przełamaniem, a potem zakończyła partię przy pierwszej możliwej okazji.

Druga odsłona zaczęła się od przełamania na korzyść Gatto-Monticone, ale odpowiedź Polki była natychmiastowa – cztery gemy z rzędu i prowadzenie 4:1. Później powtórzył się jednak koszmar z pierwszego seta. Fręch dwukrotnie straciła serwis, a na dodatek nie wykorzystała dwóch okazji na doprowadzenie do stanu 5:5 i po pierwszej piłce meczowej przegrała cały mecz 4:6, 4:6.