Stuttgart. Hurkacz i Pavić sięgnęli po tytuł!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz wygrał drugi w tym sezonie i czwarty w karierze deblowy tytuł w głównym cyklu rozgrywek! Polak wygrał rozgrywany w Stuttgarcie turniej rangi ATP 250 w parze z Chorwatem Mate Paviciem.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Stuttgart to pierwszy turniej, w którym Hurkacz i Pavić połączyli siły w deblu. Decyzja ta została też podjęta dość spontanicznie, jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju para ta nie widniała na liście zgłoszeń. Podobna sytuacja miała miejsce na przełomie marca i kwietnia w Miami. Wówczas Hurkacz w ostatniej chwili zgłosił się do gry podwójnej z Johnem Isnerem i polsko-amerykańska para sięgnęła po puchar na Florydzie.

Hubert Hurkacz i Mate Pavić spotkali się w finale w Stuttgarcie z rozstawionymi z numerem „1” Timem Puetzem i Michaelem Venusem. Oba sety w niedzielnym meczu zakończyły się tiebreakiem. W pierwszej partii żaden duet nie był w stanie wypracować sobie ani jednej okazji do przełamania. W tiebreaku jednak to Polak i Chorwat jako pierwsi uzyskali przewagę, a chwilę później wykorzystali jedną z trzech piłek setowych i objęli prowadzenie.

Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg, choć w ósmym gemie po raz pierwszy w meczu pojawiły się dwa break pointy dla Hurkacza i Pavicia. Rywale zdołali jednak rozstrzygnąć decydujący punkt na swoją korzyść i od tej chwili do stanu 6:6 każdy z tenisistów pilnował własnego podania. Ten set także zakończył się więc rozgrywką tiebreakową. W niej polsko-chorwacka para potrzebowała tylko jednego małego przełamania, aby doprowadzić spotkanie do szczęśliwego zakończenia.

Dla Huberta Hurkacza ta wygrana oznacza czwarty deblowy tytuł w głównym cyklu. W 2020 roku wygrał dużą imprezę ATP Masters 1000 w parze z Feliksem Auger-Aliassime’em, w zeszłym sezonie wraz z Janem Zielińskim okazali się najlepsi w Metz (Hurkacz wygrał wtedy także w singlu), a w tym roku triumfował we wspomnianym już wyżej Miami Open u boku Johna Isnera. Dla Mate Pavicia niedzielny triumf jest 29. deblowym zwycięstwem w karierze. Chorwat to trzykrotny mistrz wielkoszlemowy.

Hubert Hurkacz uda się teraz do Halle. Tam również wystąpi zarówno w singlu, jak i w deblu. W grze podwójnej jego partnerem będzie Sebastian Korda.


Wyniki

Finał debla

Hubert Hurkacz, Mate Pavić (Polska, Chorwacja, 3) – Tim Puetz, Michael Venus (Niemcy, Nowa Zelandia, 1) 7:6(3), 7:6(5)