Stuttgart. Hurkacz i Pavić w finale!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Mate Pavić po raz pierwszy połączyli siły w grze podwójnej i wygląda na to, że była to bardzo dobra decyzja. Polak i Chorwat pokonali w półfinale turnieju rangi ATP 250 w Stuttgarcie Rohana Bopannę i Denisa Shapovalova i powalczą o deblowy tytuł.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Rohan Bopanna i Denis Shapovalov jeszcze dziś rozgrywali dokończenie swojego ćwierćfinałowego spotkania. W czwartek ich mecz z Aleksandrem Nedovyesovem i Aisamem-Ul-Haq Qureshim został przerwany przy stanie 6:4, 1:2. W piątek Hindus i Kanadyjczyk przegrali drugą partię, lecz ostatecznie rozstrzygnęli mecz na swą korzyść w decydującym super tiebreaku. Niecałe dwie godziny później wyszli na kort, aby zmierzyć się z Hubertem Hurkaczem i Mate Paviciem.

Pierwsza partia zakończyła się tiebreakiem, choć Polak i Chorwat mieli w całym secie kilka okazji do przełamania, podczas gdy sami ani razu nie dali rywalom takiej szansy. W grze na małe punkty szybko jednak zapewnili oni sobie komfortowe prowadzenie, oddali przeciwnikom zaledwie jeden punkt i objęli prowadzenie w setach. W drugiej odsłonie również doszło do rozgrywki tiebreakowej. Tym razem od wysokiego prowadzenia rozpoczęła para Bopanna – Shapovalov. Wiele wskazywało na to, że to ich łupem padnie ten set. Od stanu 0:4 Hurkacz i Pavić wygrali jednak sześć punktów z rzędu, a chwilę później wykorzystali drugą piłkę meczową i mogli cieszyć się z wygranej.

Finałowych rywali Polak i Chorwat poznają dopiero w sobotę. Półfinał między Timem Puetzem i Michaelem Venusem a Fabrice’em Martinem i Andreasem Miesem został zaplanowany jako drugi od 11:30.


Wyniki

Półfinał debla

Hubert Hurkacz, Mate Pavić (Polska, Chorwacja, 3) – Rohan Bopanna, Denis Shapovalov (Indie, Kanada) 7:6(1), 7:6(5)