Stuttgart. Hurkacz i Pavić zagrają o finał debla

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz dopiero jutro rozpocznie zmagania singlowe w Stuttgarcie, a już zameldował się w półfinale gry podwójnej. W parze z Mate Paviciem pokonali w środę Stefanosa Tsitsipasa i Petrosa Tsitsipasa.

Z racji wysokiego rozstawienia, Hubert Hurkacz miał w pierwszej rundzie singla wolny los. W czwartek zmierzy się z Martonem Fucsovicsem o miejsce w ćwierćfinale. Nasz tenisista zdołał już natomiast rozegrać dwa spotkania deblowe, w parze z Mate Paviciem. Polak i Chorwat po raz pierwszy połączyli siły w grze podwójnej i wygląda na to, że to był dobry ruch.

W pierwszej rundzie Hurkacz i Pavić pokonali w dwóch setach Dustina Browna i Evana Kinga, którzy dostali od organizatorów dziką kartę. Dzisiaj rywalami polsko-chorwackiego duetu również byli posiadacze dzikiej karty, Stefanos Tsitsipas i jego brat, Petros. Grecy nie byli dziś łatwymi przeciwnikami. To na ich konto został zapisany pierwszy set, po słabym gemie serwisowym pary Hurkacz – Pavić przy stanie 4:5. Druga partia miała bardzo wyrównany przebieg i ostatecznie została rozstrzygnięta dopiero w tiebreaku. W nim jako pierwsi przewagę uzyskali Polak i Chorwat i to oni wygrali tę odsłonę.

Super tiebreak wyłaniający zwycięzców spotkania rozpoczął się wprawdzie od przegranego podania polsko-chorwackiej pary, lecz dalsza jego część potoczyła się już po myśli Hurkacza i Pavicia. Po godzinie i dwudziestu pięciu minutach gry awansowali oni do półfinału. Dopiero jutro okaże się, z kim będą w nim rywalizować. Przeciwników wyłoni mecz Bopanna/Shapovalov – Nedovyesov/Qureshi. W czwartek odbędzie się też singlowy pojedynek Huberta Hurkacza. Starcie naszego tenisisty z Martonem Fucsovicsem odbędzie się jako drugie od godziny 12:00.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:

Hubert Hurkacz, Mate Pavić (Polska, Chorwacja, 3) – Petros Tsitsipas, Stefanos Tsitsipas (Grecja, WC) 4:6, 7:6(3), 10-5