Stuttgart. Kontaveit lepsza od finalistki Roland Garros

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto:

W środę poznaliśmy pierwsze ćwierćfinalistki Porsche Tennis Grand Prix. Miejsce w najlepszej ósemce turnieju zapewniły sobie Ashleigh Barty, Petra Kvitova oraz Anett Konteveit, która wyeliminowała Sofię Kenin.

Rozstawiona z numerem 1 Australijka w dwóch setach pokonała Laurę Siegemund. W pierwszej partii 24-latka Ipswich zdominowała rywalkę i nie straciła ani jednego gema. W drugiej odsłonie meczu gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale w końcówce liderka światowego rankingu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Małą niespodziankę w drugiej rundzie sprawiła Anett Kontaveit, która wyrzuciła z zawodów turniejową „trójkę”, Sofię Kenin. W pierwszym secie obie tenisistki długo pilnował własnych serwisów. Gdy się wydawało, że do rozstrzygnięcia konieczny będzie tie-break, kluczowego „breaka” w dwunastym gemie zdobyła Estonka. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych dobrze rozpoczęła drugą odsłonę meczu i odskoczyła na 2:0, ale pięć następnych gemów padło łupem 25-latki z Tallina. Amerykanka doprowadziła do wyniku 4:5, broniąc po drodze piłki meczowej, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła.

Solidnie na awans do ćwierćfinału musiała również zapracować Petra Kvitova. Czeszka po 2 godzinach i 28 minutach gry w trzech setach pokonała Marię Sakkari.

W środę dokończona została także pierwsza runda turnieju. Awans wywalczył dwie mistrzynie z poprzednich lat, Karolina Pliszkova i Angelique Kerber oraz Marketa Vondrousova i Jelena Ostapenko.