Stuttgart: Kubot w II rundzie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot pokonał Daniela Gimeno-Travera, w pierwszej rundzie turnieju na kortach ziemnych w Stuttgarcie. O awans do ćwierćfinału Polak zagra z kolejnym Hiszpanem, rozstawionym z numerem osiem Guillermo Garcią-Lopezem.

Kubot po raz drugi występuje w turnieju Mercedes Cup. Dwa lata temu, jako kwalifikant, osiągnął ćwierćfinał. W tym sezonie występ w turnieju głównym zapewniła mu „dzika karta”.

Pierwsze spotkanie Kubota trwało dwie godziny i jedną minutę. W inauguracyjnym secie obaj tenisiści wywalczyli po jednym przełamaniu, a w tie breaku wyraźnie lepszy był Polak (7-2). Gimeno-Traver zdołał wyrównać stan pojedynku. W drugim secie Hiszpan zaserwował sześć asów, przegrał przy swoim podaniu tylko cztery piłki i dzięki jednemu breakowi wygrał 6:3.

W decydującym secie w poszczególnych gemach walka była bardzo zacięta, ale od stanu 2:2 cztery kolejne gemy zapisał na swoje konto Łukasz Kubot, zapewniając sobie tym samym miejsce w drugiej rundzie turnieju.

Kolejnym rywalem najlepszego polskiego tenisisty będzie 38. w rankingu Guillermo Garcia Lopez. 28-letni Hiszpan wygrał w poniedziałek z Radkiem Stepankiem 6:1, 6:3.