Stuttgart. Kvitova dołączyła to Federera i Thiema

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Petra Kvitova w finale Porsche Tennis Grand Prix pokonała Anett Kontaveit. Czeszka zdobyła drugi tytuł w sezonie i przerwała tym samym serię 18. różnych triumfatorek w imprezach WTA.

Niedzielne spotkanie trwało 91 minut. O losach pierwszej partii zadecydowało pojedyncze przełamanie, które dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zdobyła w szóstym gemie. Drugą odsłonę pojedynku lepiej rozpoczęła Estonka, która odskoczyła na 3:1, ale leworęczna tenisistka szybko odrobiła stratę i później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu. W dziesiątym gemie 23-latka urodzona w Tallinie miała dwie piłki setowe przy podaniu rywalki, ale żadnej z nich nie wykorzystała i o losach tej części meczu musiał zadecydować tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Kvitova szybko pozbawiła rywalkę marzeń o zwycięstwie i wyszła na prowadzenie 6:0. Kontaveit obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej musiała już skapitulować.

W tym meczu miałam kilka zlotów i upadków – przyznała Czeszka, która zdobyła 27. tytuł w karierze. – Musiałam się pilnować, żeby grać agresywnie i nie pozwalać jej dyktować warunków. Nie chciałam, żeby trzymała mnie forhandowym krosem na backhandzie, bo niewiele mogłam z tego zrobić, więc starałam się grać blisko linii końcowej. Bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się wystąpić tutaj w finale, bo wcześniej kilka razy zatrzymywałam się na półfinale. Oczywiście puchar i ten piękny samochód są wspaniałym bonusem.

Petra Kvitova jako pierwsza tenisistka w tym sezonie zdobyła dwa tytułu. Wśród mężczyzn tej sztuki dokonali Roger Federer oraz Dominic Thiem, który zwyciężył w tym tygodniu w Barcelonie. Więcej o wygranej Austriaka można przeczytań TUTAJ.