Stuttgart. Mistrzyni US Open rywalką Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy komplet ćwierćfinalistek Porsche Tennis Grand Prix. Iga Świątek o miejsce w najlepszej czwórce turnieju zagra z Emmą Raducanu. Awans wywalczyły również Paula Badosa i Aryna Sabałenka.

Brytyjka w trzech setach pokonała Tamarę Korpatsch. W pierwszej partii zeszłoroczna mistrzyni US Open była praktycznie bezbłędna i nie straciła ani jednego gema. W drugiej odsłonie pojedynku reprezentantka Wielkiej Brytanii spuściła trochę z tonu. Z kolei Niemka zdecydowanie podniosła poziom swojej gry. Dwukrotnie odebrała podanie rywalce i wyrównała stan rywalizacji. W trzecim secie Raducanu ponownie wrzuciła jednak wyższy bieg i oddała przeciwniczce tylko jednego gema.

Iga jest teraz w świetnej formie, więc będę musiała zagrać na bardzo wysokim poziomie, żeby rzucić jej wyzwanie – powiedziała na konferencji prasowej 19-latka. – Już nie mogę się doczekać. Ona jest teraz numerem 1 i wygrywa ostatnio wszystkie turnieje, więc czuję, że nie będę miała na sobie żadnej presji.

Czwartego dnia rywalizacji spore zainteresowanie budziło spotkanie Aryny Sabałenki z wracającą do gry po dłuższej przerwie Biancą Andreescu. W pierwszym secie Białorusinka bardzo dobrze serwowała, rzadko myliła się z linii końcowej i pozwoliła rywalce ugrać tylko jednego gema. W drugiej partii turniejowa „trójka” rzadziej trafiała pierwszym podaniem. Z kolei kombinacyjna gra Kanadyjki przynosiła coraz więcej efektów. Mistrzyni US Open z 2019 roku odskoczyła na 4:0. Sabałenka odrobiła jeszcze stratę jednego przełamania, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła. Decydującą część meczu lepiej rozpoczęła 23-latka z Mińska, która zdobyła „breaka” na 3:1. Kanadyjka w siódmym gemie miała cztery szanse, żeby odrobić stratę, ale żadnej z nich nie wykorzystała i po godzinie i 52 minutach gry to reprezentantka Białorusi cieszyła się ze zwycięstwa.

Aryna Sabałenka w ćwierćfinale niemiecki zawodów zagra z Anett Kontaveit. Estonka w tie-breaku trzeciego seta pokonała Jekaterinę Aleksandrową. Rosjanka w decydującej partii nie wykorzystała prowadzenia 5:3.

O półfinał Porsche Tennis Grand Prix powalczą także Paula Badosa i Ons Jabeur oraz Laura Siegemund i Ludmiła Samosonowa. Niemka i Rosjanka w czwartek sprawiły spore niespodzianki. Ta pierwsza pokonała Marię Sakkari, która zrezygnowała z gry w połowie drugiego seta z powodu problemów żołądkowych, a druga wyeliminowała Karolinę Pliszkovą.