Stuttgart: obronione meczbole Tipsarevicia

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Janko Tipsarević i Juan Monaco awansowali do półfinałów turnieju Mercedes Cup w Stuttgarcie. Dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści imprezy znaleźli się w finałowej czwórce wraz z Thomazem Belluccim i Guillermo Garcią-Lopezem.

Najtrudniejszą przeprawę miał o dziwo najwyżej rozstawiony Tipsarević. Serb przegrał tie breaka pierwszej partii z Bjornem Phauem i znalazł się w trudnej sytuacji. Zwłaszcza, że Niemiec nie odpuszczał i w drugim secie miał nawet cztery piłki meczowe. Tipsarević wyszedł jednak z opresji i w decydującej odsłonie triumfował 6:4.

– W drugim secie miałem trochę szczęścia, że zdołałem wygrać i obronić cztery piłki meczowe – przyznał Tipsarević. – Zachowałem spokój w trzeciej partii i grałem dobrze. Byliśmy na korcie dość długo i nie było łatwo zakończyć mecz.

O drugi w tym sezonie finał Tipsarević zagra z Thomazem Belluccim. Brazylijczyk pokonał pogromcę Łukasza Kubota, Cedrika-Marcela Stebe. Było to jednostronne widowisko zakończone pewnym triumfem faworyzowanego Bellucciego. Zwyciężył on 6:4, 6:1.

Drugą parę półfinałowa tworzą Juan Monaco i Guillermo Garcia-Lopez. Rozstawiony z „dwójką” Argentyńczyk pokonał 6:1, 7:5 Pavola Cervenaka, choć w drugim secie słowacki kwalifikant prowadził już 5:1.

– Myślę, że zacząłem bardzo dobrze, ale w drugim secie on się nieco poprawił. Bardzo się cieszę, że odrobiłem tak dużą stratę i wygrałem 7:5 – mówił Monaco.

Monaco, triumfator dwóch tegorocznych imprez ATP rozgrywanych na nawierzchni ziemnej, będzie faworytem starcia z Garcią-Lopezem. Hiszpan jednak pokazał dobrą formę w ćwierćfinale, oddając zaledwie trzy gemy Dustinowi Brownowi. Garcia-Lopez w ciągu 59 minut triumfował 6:0, 6:3.