Stuttgart: pewne zwycięstwo Radwańskiej

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska nie miała problemów z pokonaniem Węgierki Grety Arn w meczu 2. rundy turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Polka zwyciężyła 6:3, 6:4, choć ze swojej gry nie może być zadowolona.

Od początku pojedynku można było wyczuć, iż dla krakowianki jest to pierwszy mecz na nawierzchni ziemnej w tym sezonie. Polka pod względem umiejętności wyraźnie przerastała Węgierkę, jednak na korcie brakowało jej pewności. Znana z regularności i znakomitego poruszania się po korcie Radwańska często popełniała niewymuszone błędy i nie ustawiała się najlepiej do uderzeń. Na szczęście przyzwoicie serwowała, dzięki czemu utrzymywała bezpieczną przewagę nad Arn, 75. zawodniczką rankingu WTA Tour. O zwycięstwie w pierwszej partii zadecydowała przewaga jednego przełamania.

Już na początku drugiego seta Polka wygrała gema przy serwisie rywalki. Wydawało się wówczas, że ponownie szybko zdobędzie przewagę nad Węgierką i uzyska pełną kontrolę nad meczem, lecz chwilę później straciła własne podanie. Od tego momentu tenisistki zaczęły regularnie wygrywać swoje gemy serwisowe. Przełom nastąpił kilkanaście minut później. W 9. gemie Radwańska w końcu znalazła sposób na dobry serwis Węgierki, zaczęła regularnie lokować piłki pod końcową linią, czym zmuszała rywalkę do popełniania błędów. Wykorzystała drugiego z breakpointów i czwarty raz w meczu przełamała rywalkę. W kolejny gemie, przy swoim podaniu, przypieczętowała awans do ćwierćfinału.

Choć Radwańska wygrała stosunkowo łatwo – jej triumf nawet przez chwilę nie był zagrożony – szybko powinna zapomnieć o pojedynku z Arn. Krakowianka zanotowała 23 wygrywające uderzenia, ale popełniła przy tym aż 18 niewymuszonych błędów. W starciu z silniejszą rywalką taka gra mogłaby jej nie wystarczyć do zwycięstwa. Cieszyć może natomiast dobra postawa serwisowa Polki. W środowym meczu Radwańska zanotowała 5 asów.

W następnej rundzie Polkę najprawdopodobniej czeka znacznie cięższa przeprawa. Wiele wskazuje na to, że jej ćwierćfinałową rywalką będzie Chinka Na Li – zeszłoroczna triumfatorka French Open.


Wyniki

Druga runda singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Greta Arn (Węgry, Q) 6:3, 6:4