Stuttgart. Półfinał poza zasięgiem Hurkacza i Kubota

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot odpadli w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju rangi ATP 250 w Stuttgarcie. Polacy ulegli Marcelo Demolinerowi i Santiago Gonzalezowi 4:6, 4:6.

Dwa dni temu Hurkacz i Kubot odnieśli pierwsze wspólne zwycięstwo w imprezie głównego cyklu ATP. Dotychczas obaj tenisiści łączyli siły w Pucharze Davisa w 2019 roku oraz w zawodach ATP Cup w styczniu 2020 roku. Występ w Stuttgarcie był też ważny pod względem przygotowań do zbliżających się igrzysk olimpijskich, na których planowany jest udział Hurkacza i Kubota w grze podwójnej.

Brazylijsko-meksykański duet potrzebował po jednym breaku w każdym z setów, aby pokonać naszą parę i awansować do półfinału imprezy. W obu przypadkach do przełamania doszło przy serwisie Łukasza Kubota. Potwierdza to większą skuteczność naszej pary, gdy tenisista z Bolesławca stoi przy siatce, a wrocławianin serwuje. W pierwszej odsłonie Demoliner i Gonzalez wyszli na prowadzenie już w trzecim gemie. W drugiej partii decydujący okazał się natomiast siódmy gem.

Następnym startem Huberta Hurkacza będzie turniej rangi ATP 500 w Halle. Z rywalizacji deblowej w środkowych Niemczech wycofali się Łukasz Kubot i Marcelo Melo.


Wyniki

Ćwierćfinał debla

Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot (Polska) – Marcelo Demoliner, Santiago Gonzalez (Brazylia, Meksyk, Alt) 4:6, 4:6