Stuttgart. Powrót Szarapowej opóźniony

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Maria Szarapowa wycofała się ze startującego 22 kwietnia turnieju rangi Mandatory w Stuttgarcie. O decyzji Rosjanki poinformowali organizatorzy Porsche Tennis Grand Prix.

Była liderka światowego rankingu ostatni raz kibicom zaprezentowała się w styczniu podczas Saint Petersburg Ladies Trophy. Następnie, pod koniec lutego pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa przeszła zabieg mający na celu rozwiązanie jej problemów z prawym barkiem. Do gry mistrzyni niemieckiego turnieju z lat 2012-2014 miała wrócić podczas nadchodzącej edycji.

Rosyjska tenisistka nie doszła jednak jeszcze do poziomu, jaki chciałaby prezentować. W związku z tym postanowiła wycofać się z rywalizacji. – Chciałabym przeprosić wszystkich kibiców, którzy chcieli zobaczyć mnie podczas mojego ulubionego niemieckiego turnieju, ale w tym roku nie będzie takiej możliwości. Z każdym dniem moja forma jest na coraz wyższym poziomie, ale jeszcze nie na takim, by wrócić do rywalizacji – przyznała Rosjanka w notce przesłanej do organizatorów.

Tym samym Szarapowa dołączyła do Eliny Switoliny, Sloane Stephens, Danielle Collins i Dominiki Cibulkowej, które również w tym roku nie wystąpią w Porsche-Arena. Kolejnym turniejem, w jakim Rosjanka planuje wystąpić, jest rozpoczynający się piątego maja turniej rangi Premier Mandatory w Madrycie.