Stuttgart: Radwańska-Azarenka na żywo w Eurosporcie!

/ Michał Jaśniewicz, źródło: eurosport.pl/własne, foto: AFP

Spotkanie półfinałowe turnieju w Stuttgarcie pomiędzy Agnieszką Radwańską a Wiktorią Azarenką rozpocznie się dziś o godzinie 14. Bezpośrednią relację z tego pojedynku przeprowadzi stacja Eurosport.

Polka i Białorusinka już po raz piąty zmierzą się w tym sezonie. Wszystkie te konfrontacje wygrała Azarenka. Należy odnotować, iż były to zarazem jedyne przegrane mecze Radwańskiej w bieżącym roku. Łącznie tenisistki te grały ze sobą dwunastokrotnie, a krakowianka wygrała trzy razy. Po raz ostatni Radwańska wygrała z Białorusinką w ubiegłym roku, w półfinale turnieju w Tokio.

Grałyśmy ze sobą już tyle razy, szczególnie w tym roku. To będzie nasz piąty tegoroczny pojedynek – odniosła się do półfinałowej konfrontacji Radwańska. – To nieco dziwne, ale nie mamy wyjścia!

Agnieszka Radwańska w piątek potwierdziła, iż jest dobrze przygotowana do rywalizacji na kortach ziemnych, pokonując ubiegłoroczną mistrzynię Roland Garros – Li Na 3:6, 6:2, 6:3.

Ona grała dziś bardzo dobrze i myślę, że ja na początku chciałam zrobić trochę za dużo – oceniła swój mecz z Chinką czwarta tenisistka rankingu. – Zrobiłam kilka błędów na początku, ale w drugim secie wiedziałam, że muszę być bardziej spokojna i znacznie lepiej serwowałam. Był to bardzo wyrównany mecz. Cieszę się, że przechyliłam szalę zwycięstwa na swoją stronę i pokonałam ją na korcie ziemnym.

W drugim półfinale spotkają się druga i trzecia tenisistka rankingu – Maria Szarapowa oraz Petra Kvitova. Tym samym po raz pierwszy od ponad trzech lat w półfinałach turnieju WTA spotkają się cztery najwyżej klasyfikowane tenisistki. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce na Wimbledonie, w 2009 roku. Drugi półfinał zaplanowany został na godzinę 18:30 i również pokazany zostanie bezpośrednio na Eurosporcie.