Stuttgart. Sabalenka ze słowami pocieszenia dla Badosy

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.wtatennis.com/, oprac. własne, foto: AFP

Aryna Sabalenka rozpoczęła turniej w Stuttgarcie od pokonania Pauli Badosy. Mecz tenisistek, które przyjaźnią się poza kortem, zakończył się przedwcześnie z powodu kontuzji Hiszpanki. Białorusinka skierowała do niej kilka ciepłych słów.

Starcie w Niemczech było kolejnym meczem Sabalenki i Badosy w ostatnich tygodniach. Poprzedni miał szczególny charakter, ponieważ miał miejsce w Miami, niedługo po śmierci byłego partnera zawodniczki z Mińska. 25-latka wygrała tamten pojedynek, a Badosa okazała jej duże wsparcie w trudnym momencie.

Mecz w Stuttgarcie był bardziej zacięty od tego na Florydzie i przyniósł triumf drugiej rakiecie świata. Niestety jego okoliczności nie były miłe, ponieważ rywalizację zwieńczył krecz Badosy w trzeciej partii. 26-latka musiała poddać się z powodu kontuzji nogi. Nie dziwi zatem fakt, że Sabalenka zaczęła pomeczowy wywiad od pocieszenia koleżanki:

Nasze rozgrywki wiążą się z gęstą atmosferą rywalizacji, więc dobrze mieć w nich przyjaciółkę. Uwielbiam Paulę i bardzo żałuję, że nie czuła się dziś najlepiej. Sama niemal płaczę z tego powodu. Mocno jej współczuję i mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie i będzie mogła zagrać w Madrycie. Jestem wdzięczna, że mam kogoś takiego, jak ona.

W dalszej części rozmowy Aryna przeszła do analizy wydarzeń na korcie:

W pierwszym secie grałam na naprawdę wysokim poziomie. Walczyłam z całych sił i wygrałam tę partię. Potem to ona prezentowała się niewiarygodnie, pewnie nieco się rozluźniła. W trzecim secie było widać, że Paula ma kłopoty, więc i ja nie mogłam się właściwie skupić. Bardzo się lubimy, a to sprawiło, że nie dałam rady myśleć o rywalizacji. Cieszyłam się z odrobienia przełamania, ale nie z tego, jak zakończył się nasz mecz. To niełatwe, nie lubię tak wygrywać – podkreślała Sabalenka.

Kolejną rywalką Aryny Sabalenki w Stuttgarcie będzie zwyciężczyni spotkania między Marketą Vondrousovą a Anastazją Potapową.