Stuttgart. Świątek melduje się w półfinale

/ Jakub Ślotała , źródło: własne, foto: AFP

Trzy tytuły, dwadzieścia spotkań, dwadzieścia sześc setów wygranych z rzędu. Taki był bilans Igi Świątek przed ćwierćfinałowym spotkaniem turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Polka może dopisać kolejny mecz i dwa sety do rekordu. Faworytka pokonała Emmę Raducanu 6:4, 6:4 i awansowała do półfinału.

Polka rozpoczęła spotkanie od wygrania gema przy serwisie Brytyjki. Jak się okazało, był to rozstrzygający moment całego pierwszego seta, ponieważ więcej przełamań, ani nawet szans na przełamanie w tej partii nie zobaczyliśmy. Świątek kontrolowała dalszą część gry. Jej gemy serwisowe przebiegały sprawnie, przy podaniu Raducanu było więcej walki. Nie zmienia to jednak faktu, że Brytyjka nie pozwoliła się zdominować i grała swój tenis oparty na agresji i ofensywie.

Na początku drugiej partii Polka ponownie odebrała serwis Raducanu przy pierwszej okazji. W następnym gemie Świątek niespodziewanie za sprawą niewymuszonych błędów przegrała podanie do zera, żeby ponownie odebrać serwis rywalki w trzecim gemie. Kontynuację gry poprzedziła krótka przerwa medyczna na prośbę Brytyjki. Po powrocie na kort, triumfatorka US Open utrzymywała serwis i miała cztery szanse na przełamanie Polki i powrót do meczu. Ostatecznie liderka rankingu pokazała mentalność zwycięzcy, nie pozwoliła rywalce odrobić straty  i zakończyła spotkanie wynikiem 6:4.

Polka kontrolowała mecz na całym dystansie, ale trzeba zaznaczyć, że nie był to żaden spacerek. W odróżnieniu od wielu rywalek z ostatnich tygodni, Raducanu korzystała ze swoich atutów i nie ma powodów do wstydu. Przeciwniczką Świątek w półfinale będzie Rosjanka, Ludmiła Samsonowa.