Stuttgart. Świątek wygrała 10 mecz z rzędu w Porsche Arena

Iga Świątek pokonała Emmę Raducanu 7:6(2), 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Stuttgarcie. Dla Polki to dziesiąty z rzędu wygrany mecz w Porsche Arena.

Iga Świątek drogę do obrony tytułu rozpoczęła od zwycięstwa z Elise Mertens. Drugą rywalką Polki w tegorocznej edycji Porsche Tennis Grand Prix była Emma Raducanu. Brytyjka postawiła bardzo trudne warunki.

Pierwszy set zaczął się od dwóch przełamań – po jednym dla każdej ze stron. W kolejnych gemach obie tenisistki utrzymały swoje podania. Raducanu dotrzymywała kroku liderce światowego rankingu i nie dała się zdominować.

W tie-breaku pierwszej partii Iga wreszcie przełamała opór rywalki. Polka wyszła na prowadzenie 4-0, a Brytyjka nie była w stanie odrobić tak pokaźnych strat. Po ponad godzinnej rywalizacji w pierwszym secie Świątek wygrała tę odsłonę meczu 7:6(2).

W drugim secie znów na początku doszło do przełamania. Świątek wyszła na prowadzenie, a co więcej, wciąż atakowała gemy serwisowe przeciwniczki, co skutkowało kilkoma break-pointami. Raducanu zdołała się jednak wybronić.

Reprezentantka Wielkiej Brytanii potrzebowała jednak nie tylko wygrywać gemy przy własnym podaniu, ale również dopisać przynajmniej jedno „oczko” po serwisie Polki. To dla Raducanu było już za wiele, chociaż mistrzyni US Open z 2021 roku należą się brawa za ambitną postawę i grę na wysokim poziomie w meczu z liderką światowego rankingu.

Iga Świątek okazała się lepsza w tym pojedynku 7:6(2), 6:3, dzięki czemu jest dwa zwycięstwa od obrony tytułu. Poziom trudności w drodze po trzeci tytuł z rzędu wzrasta. Półfinałową rywalką Polki będzie Jelena Rybakina. Reprezentantka Kazachstanu pokonała w trzech setach Włoszkę Jasmine Paolini 6:3, 5:7, 6:3.