Stuttgart.Szybkie otwarcie Świątek

Iga Świątek pokonała 6:1, 6:1 Evę Lys w meczu drugiej rundy turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. By zapewnić sobie miejsce w 1/4 finału Polka potrzebowała niewiele ponad godzinę.

Porsche Tennis Grand Prix to pierwsza impreza w której polska tenisistka debiutuje w turnieju głównego cyklu jako liderka rankingu WTA. Jest to również premierowy występ Świątek w Porsche-Arena. I jest to debiut jak najbardziej udany. Zaraz po losowaniu wielu obstawiało, że o 1/4 finału raszynianka powalczy z Viktoriją Golubić, jednak Szwajcarka uległa Evie Lys. I to niemiecka kwalifkantka wyszła na kort centralny w środowe wczesne popołudnie by skrzyżować rakietę ze światową liderką rankingu.

Od początku warunki na korcie dyktowała Polka, która w ciągu dwudziestu minut wyszła na prowadzenie 5:0. Mogła zakończyć seta bez straty gema, ale ku uciesze samej zawodniczki i zgromadzonej publiczności Lys wywalczyła gema na 5:1, aby jeszcze przed zmianą stron oddać Polce gema zamykającego partię otwarcia. Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Mistrzyni Roland Garros 2020 wygrała pięć gemów z rzędu. Lys zaprezentowała jednak kilka zagrać, które zostały nagrodzone brawami, oraz dały jej drugiego gema w meczu. Wykorzystując drugą piłkę meczową, Świątek zakończyła mecz stop wolejem niebywałej urody, który spotkało się z aplauzem widowni.

Środowy mecz to dwudziesty wygrany pojedynek z rzędu przez Polską tenisistkę. Takiej serii zwycięstw u pań nie miała żadna z tenisistek od ponad dziewięciu lat, gdy na przełomie sezonów 2012/2013 serie 28 wygranych spotkań miała Serena Williams. Kolejną rywalkę raszynianka pozna w czwartek, a wyłoni ją mecz między Emmą Raducanu i Tamarą Korpatsch. Pojedynek o półfinał odbędzie się w piątek.

Iga Świątek (Polska, 1) – Eva Lys (Niemcy, Q) 6:1, 6:1