Stuttgart. Tytuł w debiucie

/ Anna Niemiec , źródło: , foto:

Mistrzynią tegorocznej edycji Porsche Tennis Grand Prix została Ashleigh Barty. Australijka po raz trzeci z rzędu odrobiła stratę seta i w decydującym pojedynku pokonała Arynę Sabałenkę.

Na początku spotkania obie tenisistki z problemami, ale wygrywały własne gemy serwisowe. W ósmym gemie jako pierwsza okazję na przełamanie wykorzystała Białorusinka, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:3. Chwilę później 22-latka urodzona w Mińsku wykorzystała atut własnego podana i objęła prowadzenie w meczu.

Kontratak liderki światowego rankingu w drugiej odsłonie pojedynku był piorunujący. Barty nie oddała rywalce ani jednego gema i błyskawicznie doprowadziła do wyrównania.

Tenisistka z Antypodów dobrze rozpoczęła również trzecią partię i odskoczyła na 3:0. Sabałenka zdołała w końcu zatrzymać serię wygranych gemów przez Australijkę i zbliżyła się na 2:3. Po zmianie stron ponownie nie była jednak w stanie utrzymać podania. W siódmym gemie 25-latka urodzona w Ipswich obroniła trzy „breakpointy” i podwyższyła prowadzenie na 5:2. Barty utrzymała przewagę „breaka” już do końca meczu i po godzinie i 47 minutach gry mogła wznieść ręce w geście triumfu.

W niedzielę Ashleigh Barty, dla której to był debiut w Stuttgarcie, zdobyła trzeci tytuł w sezonie, a już jedenasty w karierze.

Reprezentantka Australii w Stuttgarcie okazała się najlepsza również w grze podwójnej. W finale razem z Jennifer Brady pokonały Bethanie Mattek-Sands i Desirae Krawczyk.


Wyniki

Finał singla

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Aryna Sabałenka (Białoruś, 5) 3:6 6:0 6:3