Stuttgart. Udany początek Hurkacza i Kubota

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot udanie rozpoczęli rywalizację deblową w turnieju Mercedes Cup rozgrywanym na trawiastych kortach w Stuttgarcie. Polski duet pokonał parę Oliver Marach – Aisam-Ul-Haq Quereshi 6:3, 6:4.

Imprezę w Stuttgarcie Hurkacz i Kubot mogą traktować w pewnym stopniu jako przygotowanie do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z pierwszego meczu turnieju Polacy mogą być zadowoleni, ponieważ bez większych problemów pokonali austriacko-pakistański duet Oliver Marach – Aisam-Ul-Haq Quereshi 6:3, 6:4.

Oba sety miały dosyć podobny przebieg. Na początku utrzymywanie serwisów z każdej ze stron. Kiedy jednak dana partia zbliżała się do finiszu, wtedy Polacy przełamywali rywali. W pierwszej odsłonie meczu taka sytuacja miała miejsce w ósmym gemie, a w drugim secie gem wcześniej. Hurkacz z Kubotem obronili także wszystkie „break-pointy” dla rywali. Ostatecznie nasz duet wygrał całe spotkanie 6:3, 6:4.

W drugiej rundzie skala trudności może znacząco wzrosnąć. Polacy mogą trafić na parę Jamie Murray – Bruno Soares, która w niemieckim turnieju jest rozstawiona z „jedynką”. Najpierw jednak Brytyjczyk i Brazylijczyk muszą pokonać innego Brazylijczyka Marcelo Demolinera i Meksykanina Santiago Gonzaleza.

Pierwsza runda debla:

Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot (Polska) – Oliver Marach, Aisam-Ul-Haq Qureshi (Austria, Pakistan, Alt) 6:3, 6:4