Stuttgart. Udany początek Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Mate Pavic potrzebowali niespełna godziny, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy rywalizacji deblowej podczas turnieju WTA 250 w Stuttgarcie.

Po zakończeniu występów na kortach ziemnych, nasz najlepszy singlista przeniósł się na trawę. Pierwszym występem wrocławianina jest turniej u naszych zachodnich sąsiadów. Trzynasty zawodnik świata rywalizuje zarówno w singlu jak i w grze podwójnej. W poniedziałek Polak wraz ze swoim deblowym partnerem pokonali pierwszych rywali – Dustina Browna i Evana Kinga.

W premierowej partii, która trwała 22 minuty, nasz duet wykorzystał drugą okazję do odebrania podania rywalom i wyszedł na prowadzenie 3:1. To wystarczyło, aby w dziewiątym gemie, za pierwszą piłką setową zakończyć tą część spotkania. Losy drugiego seta także rozstrzygnęło jedno przełamanie, tym razem w trzecim gemie. Rozstawieni z numerem trzecim Polak i Chorwat kontrolowali sytuację na korcie, a rywale nie byli im w stanie zagrozić w żadnym momencie.

Kolejnych rywali Hurkacz i Pavić poznają we wtorek. Po drugiej stronie mogą spotkać Stefanosa Tsitsipasa. Pod warunkiem, że ten grając wraz z bratem Petrosem pokonają Andre Goranssona i Bena McLachlana.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

H. Hurkacz/M. Pavic (Polska, Chorwacja , 3) – D. Brown/E. King (Jamajka, USA, WC) 6:3, 6:4