Stuttgart. Vekić bliska pokonania liderki rankingu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka powalczy z Anett Kontaveit, a Petra Kvitova z Kiki Bertens w sobotnich półfinałach Porsche Tennis Grand Prix. Najwyżej rozstawiona tenisistka zdołała odwrócić losy spotkania w ćwierćfinale przeciwko Donnie Vekić.

Liderka światowego rankingu wygrywając mecz pierwszej rundy przeciwko Su-Wei Hsieh, zapewniła sobie pozycję numer jeden w rankingu WTA po zakończeniu turnieju w Stuttgarcie. Teraz dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa celuje w tytuł mistrzowski w stuttgarckiej Porsche Arenie. Niewiele brakowało, a występ Japonka zakończyłaby na ćwierćfinale. Jednak Donna Vekić nie wykorzystała prowadzenia 5:1 w trzecim secie i tym samym to Osaka cieszyła się z awansu do najlepszej "czwórki".

Każda wygrana na mączce znaczy dla mnie bardzo wiele. Po turnieju w Miami spędziłam dużo czasu trenując na kortach ziemnych i cieszę się, że przynosi to zamierzony efekt – podsumowała dotychczasowe występy w Stuttgarcie Osaka. Jej sobotnia rywalka również potrzebowała trzech setów do zwycięstwa. Anett Kontaveit przegrywała już 5:7, 3:5 z Wiktorią Azarenką, ale kolejne siedem gemów powędrowało na konto Estonki. Następnie Białorusinka poddała mecz z powodu kontuzji barku.

W dolnej części drabinki rozstawiona z numerem trzy Petra Kvitova pokonała w trzech setach Anastasiję Sevastovą. Z kolei Kiki Bertens odprawiła w dwóch setach Angelique Kerber. Czeszka wystąpi w meczu o finał w Stuttgarcie po raz trzeci, a Holenderka po raz pierwszy. Porażka Niemki oznacza, że turniej Porsche Tennis Grand Prix będzie miał nową mistrzynię.

Ćwierćfinały singla:

Naomi Osaka (Japonia, 1) – Donna Vekić (Chorwacja) 6:3, 4:6, 7:6 (4)
Petra Kvitova (Czechy, 3) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 7) 2:6, 6:2, 6:3
Kiki Bertens (Holandia, 6) – Angelique Kerber (Niemcy, 5) 6:3, 6:4
Anett Kontaveit (Estonia, 8) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 5:7, 7:5, 3:0 i krecz