Stuttgart. Z kim zagra Iga Świątek?

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: https://www.porsche-tennis.com/, foto: AFP

Za nami losowanie Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Iga Świątek w swoim pierwszym meczu zmierzy się z Tatjaną Marią lub Elise Mertens.

Turniej w Stuttgarcie jest jednym z ulubionych Igi Świątek. Polka w ostatnich dwóch latach triumfowała na czerwonej mączce. Liderka światowego rankingu w obu finałach pokonała Arynę Sabalenkę.

W tym roku w Niemczech ponownie zobaczymy reprezentantkę Polski. Iga w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugim etapie turnieju rozegra swój pierwszy mecz. Jej rywalką będzie Niemka Tatjana Maria lub Belgijka Elise Mertens. Pojedynek odbędzie się prawdopodobnie w czwartek. Istnieje szansa, że w ćwierćfinale dojdzie do spotkania Świątek ze starymi znajomymi – Jeleną Ostapenko lub Lindą Noskovą.

Warto jeszcze wspomnieć, że już w pierwszej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie dojdzie do kilku bardzo ciekawie zapowiadających się pojedynków, zwłaszcza w górnej połówce drabinki. Emmę Raducanu czeka starcie z Angelique Kerber, Linda Noskova spotka się z Jeleną Ostapenko, a Jekatierina Aleksandrowa zmierzy się z Ons Jabeur.

 

Potencjalne ćwierćfinały Porsche Tennis Grand Prix 2024:

Iga Świątek (Polska, 1) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 8)

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) – Ons Jabeur (Tunezja, 7)

Qinwen Zheng (Chiny, 5) – Coco Gauff (USA, 3)

Marketa Vondrousova (Czechy, 6) – Aryna Sabalenka (2)