Stuttgart: Zwonariowa zrezygnowała

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

 Wiera Zwonariowa nie wystąpi w turnieju Porsche Tennis Grand Prix, na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Pomimo absencji Rosjanki w imprezie udział weźmie aż osiem zawodniczek z czołowej dziesiątki rankingu, w tym również Agnieszka Radwańska.

– Z przykrością muszę ogłoście, że nie zagram w tym roku w Stuttgarcie, ze względu na kontuzję. Nie zdołam wyleczyć się na czas – napisała na Twitterze Zwonariowa. – To dla mnie przykre, ponieważ Stuttgart to świetna impreza, w której uczestniczą znakomite zawodniczki. Ja potrzebuję jednak więcej czasu.

Wiera Zwonariowa jak dotąd rozgrywa bardzo słaby sezon, ani razu nie zdołała dojść do półfinału turnieju WTA. W Australian Open przegrała już w trzeciej rundzie z Jekatariną Makarową, w Indian Wells zrezygnowała z występu w trzeciej rundzie przeciwko Klarze Zakopalovej, a w Miami sensacyjnie odpadła w drugiej fazie zawodów z Garbine Muguruzą Blanco (wówczas 208. w rankingu).

Powodem rezygnacji Rosjanki z występu w Porsche Tennis Grand Prix jest kontuzja ramienia. W Stuttgarcie Zwonariowa wystąpiła dotąd tylko dwa razy, w 2008 roku (gdy turniej rozgrywany był jeszcze na korcie twardym) przegrał ćwierćfinał z Jeleną Janković, a w ubiegłym sezonie uległa w tej samej fazie zawodów Samancie Stosur.

Turniej na kortach ziemnych w Stuttgarcie zaliczany jest go kategorii Premier. Udział w nim weźmie osiem zawodniczek z czołowej dziesiątki rankingu (obok Zwonariowej zabraknie tylko Sereny Williams). Tytułu bronić będzie Julia Goerges, która wygrała w finale z Caroliną Wozniacki. Agnieszka Radwańska przegrała wówczas mecz półfinałowy z Dunką.