Südstadt. Bracia Thiemowie na dwóch przeciwległych biegunach

/ Szymon Adamski , źródło: własne , foto: AFP

W turnieju Generali Austrian Pro Series startuje nie tylko Dominic Thiem, ale również jego młodszy brat Moritz. 20-latek przegrał wszystkie cztery spotkania i obok juniora Marko Andrejicia jest najsłabszym uczestnikiem krajowej imprezy.

W czwartkowy wieczór młodszego z braci Thiemów dzieliły już tylko dwa punkty od zwycięstwa, ale znów mu się nie udało. Tym razem musiał uznać wyższość specjalizującego się w grze podwójnej Tristana-Samuela Weissborna. O wiele mniej do powiedzenia Moritz Thiem miał w trzech wcześniejszych pojedynkach. Z Maximilianem Neuchristem, Sebastianem Ofnerem i Philippem Oswaldem zdobył łącznie trzynaście gemów, co nie przełożyło się na wygranie choćby jednego seta.

Moritz nie może więc świętować własnych zwycięstw, ale na pewno cieszy się z tych odniesionych przez brata. Dominic bez większych problemów pokonał już czterech rywali i czeka na kolejne wyzwania. W środę rywalizacja była jednak niemożliwa z powodu opadów deszczu i gradu, natomiast w czwartek organizatorzy przewidzieli dla niego dzień wolny. W piątek finalista Australian Open wreszcie pojawi się na korcie. Jego rywalem będzie 21-letni Jurij Rodionov, notowany obecnie w drugiej setce rankingu ATP.

Rodionov to jeden z ciekawszych austriackich zawodników młodego pokolenia. Przed zawieszeniem rozgrywek zdążył wygrać w tym sezonie dwa challengery, co wywindowało go na najwyższą pozycję w karierze – 166. W Südstadt spisuje się jednak przeciętnie. W czwartek uległ na przykład notowanemu w ósmej setce Lenny’emu Hampelowi 5:7, 1:6. Trudno spodziewać się więc po nim, że w jakikolwiek sposób zaskoczy na korcie Dominika Thiema.


Wyniki

Mecze czwartkowe:

Sebastian Ofner – Lukas Neumayer 6:3, 6:2
Lenny Hampel – Jurij Rodionov 7:5, 6:1
Dennis Novak – Philipp Oswald 4:6, 6:3, 6:2
Jurgen Melzer – Sandro Kopp 7:5, 5:7, 6:0
Alexander Erler – Maximilian Neuchrist 6:4, 7:5
Tristan-Samuel Weissborn – Moritz Thiem 6:4, 5:7, 7:6(4)