Südstadt. Drugi mecz i drugie zwycięstwo Thiema

/ Szymon Adamski , źródło: , foto:

Dominic Thiem odniósł kolejne zwycięstwo w turnieju w Südstadt. Nie przyszło mu ono jednak łatwo. Zupełnie niespodziewanie finalista Australian Open przegrał seta ze sklasyfikowanym na 801. miejscu w rankingu ATP Sandro Koppem. 

Dla Thiema był to drugi pojedynek po ponad trzymiesięcznej przerwie. Choć rozłąka z rywalizacją wydaje się wyjątkowo długa, należy pamiętać, że Austriak i tak jest pierwszym tenisistą z czołowej dziesiątki, który wystąpił w turnieju po zawieszeniu zawodowych rozgrywek w powodu epidemii koronawirusa. W zawodach w Südstadt rywalizuje ze znacznie niżej notowanymi rodakami, dla których na co dzień jest niedoścignionym wzorem.

19-letni Sandro Kopp potrafił go jednak zaskoczyć. Tenisista otwierający dziewiątą setkę rankingu ATP dwukrotnie przełamał w pierwszej partii mistrza z Wiener Neustadt i wygrał ją 7:5. Dopiero od połowy seta Thiem przejął pełną kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Kiedy już do tego doszło, mecz stał się wyjątkowo jednostronny. Od stanu 7:5, 2:3 Kopp wygrał do końca spotkania tylko jednego gema. Mimo to, może być z siebie dumny. Na pewno na długo zapamięta spotkanie z trzecią rakietą świata, które do pewnego momentu układało się po jego myśli.

Po dwóch dniach zmagań w austriackim turnieju dwóch tenisistów ma na koncie komplet zwycięstw. Pierwszym jest rzecz jasna Thiem, natomiast drugim 39-letni Jurgen Melzer. Weteran udzielił lekcji dwóm zawodnikom, których mógłby być ojcem. Najpierw pokonał Jurija Rodionova po tie-breaku decydującego seta, a następnie wygrał 6:1, 6:1 z notowanym w drugiej setce rankingu juniorskiego Marko Andrejiciem. W piątek Thiem ma dzień odpoczynku, natomiast Melzer spotka się z Lennym Hampelem.


Wyniki

Dominic Thiem – Sandro Kopp 5:7, 6:1, 6:1
Jurgen Melzer – Marko Andrejic 6:1, 6:1
Jurij Rodionov – Lenny Hampel 7:6(7), 0:6, 6:4