Südstadt. Junior postraszył Novaka. Druga rakieta Austrii wciąż jednak niepokonana

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Czterech tenisistów wciąż pozostaje niepokonanych w turnieju Generali Austrian Pro Series. W tym gronie znajduje się 85. w rankingu ATP Dennis Novak, który stoczył w poniedziałek bardzo wyrównany bój z zaledwie 17-letnim Lukasem Neumayerem. 

Zaledwie kilka wygranych punktów dzieliło najlepszego austriackiego juniora od sprawienia bardzo dużej niespodzianki. W decydującym secie odrobił straty ze stanu 2:4 i kiedy na tablicy wyników był już remis, miał break-pointa, aby objąć prowadzenie. Novak się jednak wybronił, a po zmianie stron postawił kropkę nad ,,i”. Starszy z Austriaków wygrał ostatecznie 6:1, 3:6, 6:4 i bardzo przybliżył się do zwycięstwa w grupie C. Po dwóch spotkaniach ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Jego ostatnim rywalem w grupie będzie specjalizujący się w grze podwójnej Tristan-Samuel Weissborn.

W grupie D niepokonany jest natomiast Sebastian Ofner – trzecia rakieta Austrii. Kibice mogą pamiętać tenisistę z Bruck an der Mur z Wimbledonu 2017. Wówczas zupełnie niespodziewanie dotarł aż do trzeciej rundy turnieju głównego. Po dziś dzień jest to jego największy sukces. W turnieju towarzyskim w Südstadt na razie radzi sobie jednak bardzo dobrze. Bez większych problemów pokonał bez straty seta Philippa Oswalda i Moritza Thiema. Zmagania w grupie zakończy pojedynkiem z Maximilianem Neuchristem.

Kibice czekają przede wszystkim jednak na spotkanie Dominika Thiema z Jurgenem Melzerem – dwóch najlepszych austriackich tenisistów w dwudziestym pierwszym wieku. W zawodowych rozgrywkach spotkali się tylko dwa razy – dzieli ich bowiem aż 13 lat. Pierwszy mecz wygrał Melzer, drugi Thiem. W Generali Austrian Pro Series obaj spisują się bez zarzutu. Wygrali swoje grupy, notując komplet zwycięstw. Zgodnie z regulaminem zawodów, teraz powalczą o pierwsze miejsce w swojej części drabnki (grupy A i B).