Südstadt. Szóste zwycięstwo Thiema. Tym razem stracił tylko trzy gemy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem i Dennis Novak, czyli dwaj najwyżej notowani austriaccy tenisiści w rankingu ATP, odnieśli kolejne zwycięstwa w Generali Austrian Pro Series. Finalista ostatniego Australian Open pokonał 6:3, 6:0 Lenny’ego Hampela. Z kolei Novak po raz pierwszy wygrał mecz, nie tracąc seta.

Thiem i Novak to prywatnie przyjaciele, natomiast zawodowo dwaj jedyni zawodnicy z Austrii sklasyfikowani w czołowej setce rankingu ATP. Podczas krajowych zawodów w Südstadt więcej ich jednak dzieli niż łączy. Thiem pewnie wygrywał wszystkie sześć spotkań, nawet jeśli początkowo nie układały się one po jego myśli. W pojedynkach z Sandro Koppem i Jurijem Rodionovem przegrywał pierwsze partie. Później przejmował jednak kontrolę nad wydarzeniami na korcie i rywale mogli tylko pomarzyć o pomyślnym zakończeniu rywalizacji. Jako ostatni o dużej różnicy w umiejętnościach przekonał się notowany w ósmej setce rankingu ATP Lenny Hampel. Do połowy pierwszego seta tenisiści szli łeb w łeb, ale od stanu 3:3 dziewięć gemów z rzędu wygrał Thiem i w godzinę z czterominutowym okładem odniósł szóste zwycięstwo w turnieju. Jako jedyny nie poniósł porażki.

Dość niespodziewanie dwa mecze przegrał natomiast Dennis Novak. Pozostający w cieniu swojego przyjaciela zawodnik najpierw nie sprostał debliście Tristanowi-Samuelowi Weissbornowi, a następnie uległ 483. w rankingu ATP Davidowi Pichlerowi. W drugim z wymienionych spotkań wyjątkowo bolesna była dla niego porażka w decydującej partii – nie wygrał w niej ani jednego gema.

W niedzielnym spotkaniu Novak spisał się już lepiej i pokonał 6:4, 7:6(5) Maximiliana Neuchrista. Był to dla niego szósty mecz w turnieju i zarazem pierwsze zwycięstwo bez straty seta. Czasu na szlifowanie formy wciąż jest jednak jeszcze sporo. Zawodowe turnieje wrócą najwcześniej za dwa miesiące.


Wyniki

Piątkowe i sobotnie spotkania:

Lukas Neumayer – Sandro Kopp 6:1, 6:2
David Pichler – Dennis Novak 6:4, 6:7(3), 6:0
Sebastian Ofner – Maximilian Neuchrist 7:6(13), 7:6(3)
Lukas Neumayer – Jurgen Melzer 4:6, 6:3, 7:5
Philipp Oswald – Alexander Erler 7:6(1), 6:4
Jurij Rodionov – Sandro Kopp 6:7, 6:4, 6:3
Dominic Thiem – Lenny Hampel 6:3, 6:0
Dennis Novak – Maximilian Neuchrist 6:4, 7:6(6)