Südstadt. Thiem wciąż wygrywa, pogoda wciąż przeszkadza

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem po trzech meczach w Generali Austrian Pro Series ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Co więcej, wydaje się, że rozkręca się z każdym rozegranym setem. W trzech ostatnich nie stracił ani jednego gema! 

Thiem trafił do grupy A, w której jego rywalami byli szerzej nieznani tenisiści: Lucas Miedler, Sandro Kopp i David Pichler. Na pewno najdłużej zapamięta spotkanie z drugim z wymienionych. 19-latek sklasyfikowany na 801. miejscu w rankingu ATP zaskoczył go i wygrał pierwszego seta. Thiem w porę jednak opanował sytuację i odwrócił losy spotkania, zwyciężając 5:7, 6:3, 6:0. Z kolei Pichler nie sprawił faworytowi jakichkolwiek problemów. Pojedynek zakończył się wyjątkowo przykrym dla przegranego wynikiem 0:6, 0:6.

Kolejnym rywalem finalisty tegorocznego Australian Open będzie Jurgen Melzer. Najstarszy uczestnik turnieju również wygrał wszystkie dotychczasowe pojedynki. Do starcia Thiema z Melzerem dojdzie jednak dopiero we wtorek. Wszystko przez opady deszczu, które od początku turnieju są zmorą organizatorów i uczestników.

W Generali Austrian Pro Series biorą też udział m.in. Dennis Novak czy młodszy brat Dominica Thiema – Moritz. Obaj mieli pojawić się na korcie w niedzielę, jednak przez wspomniane opady deszczu ich spotkania zostały przełożone na poniedziałek. Organizatorzy zapowiadają, że od początku nowego tygodnia pogoda ma być łaskawsza dla tenisistów.


Wyniki

Maximilian Neuchrist – Moritz Thiem 6:1, 6:2
Dominic Thiem – David Pichler 6:0, 6:0
Dennis Novak – Alexander Erler 7:6(5), 5:7, 6:2
Sebastian Ofner – Philipp Oswald 6:2, 6:4
Neil Oberleitner – Marko Andrejic 7:6(6), 6:3