Südstadt. Thiem wrócił do rywalizacji! Nie miał żadnych problemów z pierwszym rywalem

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem rozegrał pierwszy mecz od trzech miesięcy. W pierwszej serii gier w turnieju Generali Austrian Pro Series pokonał 6:1, 6:2 notowanego pod koniec trzeciej setki rankingu ATP Lucasa Miedlera. Zawody, w których biorą udział wyłącznie austriaccy zawodnicy, miały ruszyć w poniedziałek, jednak przez pierwsze dwa dni padał deszcz i nie rozegrano żadnego pojedynku. 

Nie dość, że zawodowi tenisiści wciąż mają niewiele okazji do rywalizacji, to na dodatek szyki krzyżuje im pogoda. W sobotę i niedzielę deszcz uniemożliwił zmagania na Florydzie, gdzie cztery tenisistki z czołowej setki walczyły w turnieju UTR, a w poniedziałek i wtorek z tego samego powodu nie mogły ruszyć zawody w Austrii. Tym bardziej wyczekiwane przez kibiców, że udział bierze w nich Dominic Thiem, finalista Australian Open i trzeci zawodnik rankingu ATP.

W środę pogoda się poprawiła i Dominic Thiem po trzech miesiącach i pięciu dniach wrócił do rywalizacji. Wygrywając 6:1, 6:2 z rodakiem Lucasem Miedlerem pokazał, że nie zapomniał, jak się gra w tenisa. Sklasyfikowany na 294. miejscu przeciwnik stawiał niewielki opór przez godzinę i osiem minut. Co ciekawe, kilka godzin przed meczem Thiem brał udział w rozmowie wideo na Instagramie z Barbarą Schett, a jednym z widzów był właśnie Miedler.

W czwartek Thiem rozegra kolejny pojedynek. Tym razem jego rywalem będzie Sandro Kopp – zawodnik otwierający dziewiątą setkę rankingu ATP. Thiem nie jest jednak jedynym szerzej znanym tenisistą biorącym udział w Generali Austrian Pro Series. Na starcie pojawił się też chociażby Jurgen Melzer, który przed kilkoma dniami obchodził 39. urodziny. Pierwszego dnia zmagań weteran sprawił niespodziankę i pokonał młodszego o 18 lat Jurija Rodionova.

 


Wyniki

Dominic Thiem – Lucas Miedler 6:1, 6:2
Jurgen Melzner – Jurij Rodionov 6:4, 1:6, 7:6(4)
Lenny Hampel – Marko Andrejic 6:2, 6:1