Sunshine Double. Była liderka rankingu zrezygnowała z występów

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Garbine Muguruza nie wystąpi podczas rozpoczynającego się ósmego marca Sunshine Double, czyli dwóch amerykańskich turniejów rangi WTA 1000, które w marcu są rozgrywane na kortach w Miami i Indian Wells. Nie wiadomo ile potrwa odpoczynek byłej liderki rankingu WTA od występów na światowych kortach.

Hiszpańska tenisistka ma obecnie bardzo trudny okres. Zawodniczka, która w przeszłości wygrywała rywalizację na kortach Rolanda Garrosa i Wimbledonu oraz była najlepszą tenisistką świata na wygrane spotkanie w drabince turnieju głównego czeka od blisko pół roku. Ostatnią przeciwniczką, która nie znalazła sposobu na zawodniczkę z Półwyspu Iberyjskiego była Despina Papamichail. Miało to miejsce w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Tokio. A miało to miejsce 21 września.

Od tamtej pory tenisistka, która na koniec sezonu 2021 okazała się najlepsza podczas WTA Finals, wystąpiła w pięciu turniejach i doznała pięciu porażek. Teraz dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa podjęła decyzję o przerwie w rywalizacji. – Zamierzam zrobić sobie przerwę od turniejów przez kilka następnych tygodni. Będę jednak cały czas pracować, aby wrócić do swojego poziomu i czuć się gotowym do ponownej rywalizacji — przekazała Muguruza.

Nieobecność w marcu za Oceanem będzie „kosztować” Hiszpankę utratę 10 punktów za mecz drugiej rundy Indian Wells 2021. Kolejnej obrony zeszłorocznych zdobyczy była liderka rankingu będzie miala okazję dokonać w maju. Nastąpi to podczas turnieju WTA 1000 w Madrycie, gdzie przed rokiem odpadła po spotkaniu drugiej rundy.