Sven Groeneveld: wszyscy odradzaliśmy Rogerowi spotkania z Mirką

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisnet.com, foto: AFP

Roger i Mirka Federerowie to jedna z najbardziej znanych par w światowym tenisie. Jednak niewiele brakowało, a jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów nie byłby mężem szwajcarskiej tenisistki. Opowiedział o tym Sven Groeneveld, były trener Szwajcarskiej Federacji Tenisowej.

Roger Federer to dwukrotny medalista olimpijski. W 2008 roku wraz ze Stanem Wawrinką sięgnął po złoto w deblu. Z kolei cztery lata później zdobył srebro w rywalizacji singlowej. Jednak to z Igrzyskami Olimpijskimi w 2000 roku, choć sportowo nieudanymi,  wiąże się szczególna historia, która zmieniła życie szwajcarskiego mistrza, a wówczas bardzo dobrze zapowiadającego się tenisisty.

To w Sydney Federer poznał swoją późniejszą żonę – Mirkę. Jednak, jak przyznał Sven Groeneveld, wszyscy odradzali Szwajcarowi spotkania z byłą 76 rakietą świata. – Chodził i pytał, co powinien zrobić. A każdy z kim rozmawiał, odradzał mu spotykanie się z Mirką. Jak widać, podjęta przez niego decyzja była jedną z najlepszych w jego życiu – opowiedział, o tym, co się działo podczas igrzysk przed dwudziestoma laty były trener Szwajcarskiej Federacji Tenisowej.

Roger Federer i Mirosława Wawriniec wzięli ślub w 2009 roku. Obecnie są także rodzicami dwóch par bliźniąt – jedenastoletnich Charlene Rivy oraz Mylii Rose i sześcioletnich – Lenny’ego oraz Leo.