Świąteczny weekend z PLT. Będzie bardzo dużo grania [ZAPOWIEDŹ]

/ Redakcja , źródło: Materiał partnera, foto: Polska Liga Tenisa

Dzień święty należy święcić, a najlepiej świętować poprzez robienie tego co się kocha. Skoro kochasz tenis, to najlepszą metodą będzie udział w turnieju Polskiej Ligi Tenisa. Będzie w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zbliżający się weekend jest bardzo ważny dla narodu polskiego. W niedzielę przypada bowiem święto Wojska Polskiego na cześć tzw. „Cudu nad Wisłą” sprzed 101 lat. W sobotę i niedzielę będzie też w czym wybierać, jeśli chodzi o turnieje Polskiej Ligi Tenisa!

 

JUŻ PONAD 10 000 GRACZY WYBRAŁO POLSKĄ LIGĘ TENISA – DOŁĄCZ DO GRY I RYWALIZUJ NA SWOIM POZIOMIE UMIEJĘTNOŚCI

 

Warszawa

W tym szczególnym dla kraju okresie nie mogło zabraknąć rywalizacji w stolicy kraju. Warszawa powraca więc po króciutkiej przerwie na mapę federacji. Tym razem gościć graczy będą korty ST Tie-Break. Obiekt ten niejednokrotnie gościł już turnieje więc jest sprawdzony. Kto może zagrać w Warszawie? W sobotę zaplanowane są zmagania w ramach 2. Ligi (tylko amatorzy, bez przeszłości zawodniczej i trenerskiej), a w niedzielę do walki przystąpią uczestnicy PLT 45+ czyli amatorzy, ale powyżej 45. roku życia. Mamy wtorkowe południe, a spora część drugoligowych miejsc jest już zajęta więc nie ma co zwlekać.

ZAPISZ SIĘ: do turnieju Asics Tie-Break Open by Head dla 2. Ligi

ZAPISZ SIĘ: do turnieju Asics Tie-Break Open by Head dla PLT 45+

 

Wrocław

Również stolica Dolnego Śląska zaprasza do siebie wszystkich spragnionych tenisowych emocji. Tym razem rywalizacja przeniesie się na korty Hotelu Gem, a więc do obiektu powszechnie znanego i lubianego. Rywalizować tutaj będą gracze 2. Ligi i jak dobrze znam wrocławian i graczy z regionu to tłumnie zapełnią miejsca na liście startowej. Szykuje się bardzo ciekawy turniej.

ZAPISZ SIĘ: do turnieju Hotel Gem Tournament dla 2. Ligi

 

Poznań

Ledwo gracze wyjechali z wielkopolskiego, dwudniowego maratonu, a już część z nich wróci tam by wziąć udział w Tenis by Dawid VI. To szósta edycja niezwykle popularnego turnieju. W tej rundzie gościnne dla uczestników okazały się korty Towarzystwa Tenisowego Świerczewo. Lista graczy 2. Ligi została zamknięta już wiele dni temu więc teraz, żeby zdobyć miejsce trzeba liczyć na wykruszenie się jednego z kolegów. Szybko też kurczy się możliwość zapisu dla graczy 1. Ligi. Taka ilość chętnych sprawia, że będzie to jedyna dwudniowa rywalizacja w tym tygodniu. Rozgrywka przeznaczona jest dla graczy pełnoletnich.

ZAPISZ SIĘ: do Tenis by Dawid VI dla 1. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do Tenis by Dawid VI dla 2. Ligi

 

Radomsko

W każdym cyklu zmagań Radomsko otwiera swoje bramy dla graczy PLT. Nie inaczej będzie też w sierpniowy weekend gdy do tego łódzkiego miasteczka zjadą uczestnicy 2. Ligi, PLT 45+, a także PLT Kobiet. Duża liczba kategorii zwiastuje duże emocje. Z doświadczenia wiem też, że organizatorzy zawsze wiedzą jak godnie przyjąć swoich gości.

ZAPISZ SIĘ: do Rose – Car August Cup dla 2. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do Rose – Car August Cup dla PLT 45+
ZAPISZ SIĘ: do Rose – Car August Cup dla PLT Kobiet

 

Gniezno

Święto narodowe i religijne bez turnieju w Gnieźnie? To nie byłoby godne świętowanie. Pierwsza stolica Polski musi więc w taki weekend znaleźć się na trasie Polskiej Ligi Tenisa. Tradycja nakazuje, że w grodzie tym rozgrywane są memoriały polskich władców i nie inaczej jest tym razem. Gracze PLT 45+ i 2. Ligi skrzyżują przy siatce rakiety ku pamięci Bolesława II Śmiałego czyli króla Polski w latach 1076-79. Jako pierwsi do rywalizacji staną uczestnicy powyżej 45. roku życia, a także panie bowiem ich turnieje rozegrane zostaną w sobotę. W niedzielę z kolei rozegrany zostanie memoriał w ramach 2. Ligi.

ZAPISZ SIĘ: do Memoriału Bolesława II Śmiałego dla 2. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do Memoriału Bolesława II Śmiałego dla PLT 45+
ZAPISZ SIĘ: do Mamoriału Bolesława II Śmiałego dla PLT Kobiet

 

Rytro

Turniej w tej malowniczo położonej miejscowości miał się odbyć na początku lipca, ale plany pokrzyżowała pogoda. Sierpniowa pogoda póki co jest bardziej skłonna do współpracy więc zmagania w Rytrze mają swoją drugą szansę. Ta wieś położona jest w powiecie nowosądeckim, a więc w niezwykle urokliwym miejscu. Same korty powstały w 2019 roku więc warunki do grania będą na pewno perfekcyjne. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby posiadające licencję 2. Ligi.

ZAPISZ SIĘ: do turnieju RyterSKI Spring Cup dla 2. Ligi

 

Chełmek k/Oświęcimia

Turniej w tym mieście to debiutant na łamach Polskiej Ligi Tenisa. Obiekt jest jednak sprawdzony, a po rozmowie z organizatorami możemy zapewnić, że staną oni na wysokości zadania i graczom niczego nie zabraknie. Do ich dyspozycji dają pięknie przygotowane korty i niezwykle profesjonalny obiekt. Rywalizacja prowadzona będzie w ramach wszystkich grających w najbliższy weekend kategorii więc na pewno sporo się na kortach będzie działo.

ZAPISZ SIĘ: do turnieju Chełmek Cup 2021 dla 1. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do turnieju Chełmek Cup 2021 dla 2. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do turnieju Chełmek Cup dla PLT Kobiet
ZAPISZ SIĘ: do turnieju Chełmek Cup dla PLT 45+

 

Kluczbork

Opolska miejscowość po raz drugi będzie miejscem zmagań graczy PLT. W pierwszej edycji na kortach rywalizowała cała opolska śmietanka, a teraz zanosi się, że obsada będzie liczniejsza. Swój udział zapowiadają bowiem tenisiści z sąsiednich regionów więc będzie na co rzucić okiem podczas weekendowych aktywności na stadionie w Kluczborku. Na starcie zameldują się drugoligowcy i ich koledzy z PLT 45+.

ZAPISZ SIĘ: do Otwartych Letnich Mistrzostw Kluczborka dla 2. Ligi

ZAPISZ SIĘ: do Otwartych Letnich Mistrzostw Kluczborka dla PLT 45+

 

Rzeszów

Polska Liga Tenisa nie zapomina też o swoich korzeniach i wraca z rywalizacją do Rzeszowa. Stolica Podkarpacia ugości uczestników turnieju o Puchar Prezesa RTT, który dla PLT 45+ zaplanowany jest na sobotę, a dla 2. Ligi na niedzielę. Turnieje w tym regionie zawsze cieszą się uznaniem uczestników i tak na pewno będzie i tym razem.

ZAPISZ SIĘ: do turnieju o Puchar Prezesa RTT dla 2. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do turnieju o Puchar Prezesa RTT dla PLT 45+