Świątek, Hurkacz i Linette nominowani w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”

/ Jarosław Truchan , źródło: własne/Przegląd Sportowy, foto: AFP

W czwartek „Przegląd Sportowy” ogłosił nominowanych w 89. Plebiscycie na najlepszego sportowca roku. W gronie 20 nazwisk znaleźli się Iga Świątek, Hubert Hurkacz oraz Magda Linette.

Oprócz tenisa jedynie lekkoatletyka doczekała się takiej liczby reprezentantów w najpopularniejszym plebiscycie w naszym kraju, który rokrocznie wzbudza ogromne emocje. Wydaje się, że z tenisowej rodziny najmniej szans na wejście do najlepszej dziesiątki ma Magda Linette. Poznanianka osiągnęła półfinał Australian Open w styczniu, lecz na przestrzeni sezonu prezentowała różną formę. Po raz kolejny wśród nominowanych znalazł się natomiast Hubert Hurkacz, który ma za sobą fantastyczną końcówkę sezonu. Kibice z pewnością pamiętają również jego pojedynek z Novakiem Dżokoviciem w czwartej rundzie Wimbledonu. Jedną z największych faworytek całego plebiscytu jest z kolei Iga Świątek. Wielkoszlemowy triumf w Paryżu oraz wygrane WTA Finals z pewnością pozwolą jej bić się o drugie z rzędu zwycięstwo.

Rozpoczęło się już głosowanie mające na celu wyłonienie najlepszej dziesiątki. Głosy można oddać na dwa sposoby – na stronie „Przeglądu Sportowego”, lub za pośrednictwem tradycyjnych kuponów znajdujących się w gazecie. Co ważne, internetowo można zrobić to raz na 12 godzin. Aby wesprzeć naszych tenisistów należy zagłosować na numer 4(Hubert), 11(Magda), lub 18(Iga). Zachęcamy do udziału w zabawie!

Głosowanie zakończy się w południe 5.01.2024. Dzień później odbędzie się z kolei Gala Mistrzów Sportu, na której poznamy zwycięzcę (lub zwyciężczynię) plebiscytu.