Świątek i Hurkacz nominowani w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Lena Hodorowicz

Iga Świątek i Hubert Hurkacz kandydatami na najlepszych sportowców Polski w 2021 roku! Nasi tenisiści znaleźli się w gronie nominowanych w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Konkurencja jest w tym roku bardzo mocna. 

Obecność Świątek i Hurkacza na liście dwudziestu kandydatów do tytułu najlepszego sportowca nie jest żadnym zaskoczeniem. Oboje pokazali się z bardzo dobrej strony w dobiegającym końca sezonie i zakończyli go w pierwszej dziesiątce rankingów WTA i ATP. Punkty zapewniły im m.in. zwycięstwa w prestiżowych turniejach. Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie, a Hurkacz ATP Masters 1000 w Miami.

Konkurencja w tym roku jest jednak bardzo mocna. Głównie za sprawą medalistów olimpijskich. Nie można też jednak zapominać o Robercie Lewandowskim, który lada moment może zdobyć Złotą Piłkę, oraz uwielbianym przez kibiców Kamilu Stochu.

Głosować można na różne sposoby: za pomocą specjalnych kuponów (do 24 grudnia), online (do 31 grudnia), a także za pomocą sms-ów (do 7 stycznia). Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 8 stycznia.

Przypomnijmy, że przed rokiem bliska wygrania plebiscytu była Iga Świątek. Mistrzyni Rolanda Garrosa ustąpiła jedynie Robertowi Lewandowskiemu. Z kolei Hubert Hurkacz po raz pierwszy znalazł się w gronie nominowanych.