Świątek i Radwańska zagrają w Krakowie!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www,ticketmaster.pl, foto: AFP

Krakowska Tauron Arena niedługo będzie miejscem szczególnego wydarzenia. Już 23 lipca Iga Świątek, Agnieszka Radwańska, Serhij Stachowski i Martyn Pawelski spotkają się w podwawelskim grodzie na imprezie charytatywnej. Cały dochód trafi na pomoc Ukrainie. Naszych wschodnich sąsiadów będą reprezentować goście specjalni: Elina Svitolina i Andrij Szewczenko.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny – poinformowała na swoim Facebooku Świątek. Uczestniczy będą mogli obejrzeć pokazówkę miksta. Radwańska i Stachowski zmierzą się ze Świątek i Pawelskim. Głównym wydarzeniem będzie jeden set singla pomiędzy Polkami. Dodatkowo, każde ze spotkań będzie sędziowane przez Elinę Svitolinę.

 

Co więcej, program przewiduje niespodziankę artystyczną oraz rozgrzewkę zawodników na korcie w towarzystwie dzieci. Dochód, który zostanie zgromadzony w ramach wydarzenia, trafi do dzieci i nastolatków z Ukrainy, które ucierpiały w wyniku wojny. Organizacje, które rozdysponują środki to fundusz pomocowy Ukrainy UNITED 24, fundacja Eliny Svitoliny i UNICEF Polska. Sprzedaż biletów rusza w czwartek, 30 lipca od 18:00. Pierwsza pula wynosi dziesięć tysięcy miejsc. Zakupu można dokonać tutaj.

Partnerem relacji medialnych „Tenisklubu” jest PZU, oficjalny sponsor Igi Świątek.