Świątek: jestem szczęśliwa, że poradziłam sobie z tak doświadczoną rywalką

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP|

Iga Świątek w czwartej rundzie BNP Paribas Open pokonała Angelique Kerber. Po meczu Polka nie ukrywała dumy z tego, że po przegraniu pierwszego seta, udało jej się wyciągnąć wnioski i znaleźć sposób na sprytnie grającą Niemkę.

Na pewno grało mi się przeciwko niej bardzo trudno – przyznała na konferencji prasowej 20-latka z Raszyna. – Ona jest niezwykle doświadczoną zawodniczką. Wydaje mi się, że udało mi się wygrać, bo w decydujących momentach podejmowałam dobre decyzje. Jestem z tego bardzo zadowolona, bo w kluczowych momentach drugiego i trzeciego seta wygrywałam punkty. To najważniejsza sprawa.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału Indian Wells. We wszystkich trzech dotychczasowych spotkaniach musiała odrabiać stratę seta. – Oczywiście zawsze możesz się czegoś nauczyć z przegranego pierwszego seta i użyć tej wiedzy w dalszej części meczu. Myślę, że całkiem nieźle mi się to udaje, ale moim celem jest wygranie każdego seta. W moim następnym pojedynku będę gotowa, żeby wygrać tego pierwszego – zapowiedziała z uśmiechem Iga Świątek.