Świątek kontra Wozniacki w drugiej rundzie!

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: Peter Figura

Iga Świątek w środę w nocy zmierzy się z rozstawioną z numerem 15 Caroline Wozniacki. Stawką pojedynku będzie 1/8 finału Rogers Cup 2019. Polka czwarty raz w tym sezonie skrzyżuje rakiety z mistrzynią wielkoszlemową.

Iga Świątek pierwszy raz w karierze startuje w kanadyjskiej imprezie i póki co jest to bardzo udany debiut. W eliminacjach Polka nie straciła seta, pokonując Shelby Rogers i Heather Watson. Natomiast w pierwszej rundzie turnieju głównego spędziła na korcie zaledwie 20 minut, gdyż przy stanie 1:4 mecz poddała Ajla Tomljanovic.

W drugiej rundzie Świątek czeka jednak dużo trudniejsze wyzwanie. Zmierzy się z Caroline Wozniacki, która wcześniej wyeliminowała Julię Putincewą 6:4, 6:2. Dunki nikomu nie trzeba przedstawiać. Mimo że ostatnio zmaga się głównie ze zdrowiem i ten sezon nie jest najlepszy w jej wykonaniu, to nigdy nie można jej lekceważyć.

Wozniacki w 2018 roku sięgnęła po najważniejsze trofeum w karierze – wygrała Australian Open. W sumie ma na koncie 30 tytułów z cyklu WTA Tour. Była też liderką rankingu przez 71 tygodni.

Mecz z Wozniacki będzie dla Świątek czwartym starciem w tym roku z mistrzynią wielkoszlemową. Poprzednie trzy były dla Polki niezbyt udane. Łącznie zdobyła w nich sześć gemów. Były to porażki z Simoną Halep, Jeleną Ostapenko i Samanthą Stosur.

Świątek stanie przed szansą na poprawienie tego bilansu, choć łatwo nie będzie, gdyż Wozniacki wie, jak wygrywać w kanadyjskiej imprezie. Triumfowała w Montrealu w 2010 roku.

Spotkanie polsko-duńskie zastało zaplanowane w sesji nocnej, jako drugie od godziny 1:00 polskiego czasu.