Świątek nominowana do nagrody „Zawodniczka miesiąca”

Iga Świątek została nominowana przez WTA do nagrody „Zawodniczka miesiąca” za osiągnięcia w październiku. Oprócz Polki walczyć o ten tytuł będą też Sofia Kenin i Aryna Sabałenka.

Trzy nominowane tenisistki pokazały swój najlepszy tenis po powrocie rywalizacji do Europy. Wśród nich znalazła się Iga Świątek, która została pierwszą polską mistrzynią wielkoszlemową w singlu. Warszawianka okazała się najlepsza podczas Roland Garros 2020, a w drodze po tytuł straciła zaledwie 28 gemów.

W finale w Paryżu juniorska mistrzyni Wimbledonu 2018 pokonała Sofię Kenin, która także jest nominowana do nagrody „Zawodniczka miesiąca”. WTA doceniło to, iż Amerykanka w ostatnich trzech występach wielkoszlemowych dotarła do dwóch finałów.

Trzecią z nominowanych w tej kategorii jest Aryna Sabałenka. Białorusinka zdobyła przed tygodniem siódmym tytuł w głównym cyklu, triumfując w Ostrawie.