Świątek rezygnuje z występu w dużej imprezie! Nie uniknie straty punktowej

/ Anna Niemiec , źródło: twitter/własne, foto: AFP

Iga Świątek nie zagra w turnieju WTA 1000 Guadalajara Open Akron. Polka pierwotnie była zgłoszona do meksykańskich zawodów, ale w środę poinformowała, że musi zmienić plany.

Pierwsza edycja turnieju w WTA 1000 w Guadalajarze odbyła się rok temu. Najlepsza okazała się wtedy Jessica Pegula. Raszynianka dwanaście miesięcy temu nie zdecydowała się na przyjazd do Meksyku. W tym roku pierwotnie była zgłoszona do turnieju. Zgodnie z przepisami WTA za opuszczenie dwa lata z rzędu tego samego turnieju rangi Mandatory dostaje się zero punktów do rankingu, ale czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa uznała, że zdrowie jest ważniejsze.

Niestety muszę wycofać się z turnieju w Guadalajarze z powodu napiętego kalendarza i jego zmian – napisała w mediach społecznościowych 21-latka. – Muszę słuchać swojego ciała i jako że naszym priorytetem jako zespołu jest zagrać go do końca w dobrym zdrowiu i planować moje starty mądrze, żeby nie ryzykować kontuzją. Przykro mi, ale jestem pewna, że turniej będzie świetny.

Z tegorocznej edycji Guadalajara Open wycofały się również m.in. Jesscia Pegula i Coco Gauff. Aryna Sabalenka od początku nie była nawet zgłoszona.

Iga Świątek powinna wrócić do rywalizacji w Tokio. Potem w planach ma jeszcze turniej w Pekinie, WTA Finals w Cancun oraz finały Billie Jean King Cup w Sewilli.