Świątek spróbuje pomścić Fręch

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: AFP

W Birmingham nie dojdzie do polskiego meczu w ostatniej rundzie kwalifikacji. W tej fazie turnieju wystąpi bowiem tylko Iga Świątek, która w niedzielne popołudnie pokonała 6:7(5), 6:3, 6:3 Destanee Aiavę. Równolegle rywalizowaly ze sobą Magdalena Fręch i Bernarda Pera. Amerykanka obroniła w tym spotkaniu dwa meczbole i to ona zagra ze Świątek o awans do turnieju głównego.

Za naszymi reprezentantkami ciężkie pojedynki. Niestety tylko jeden z nich miał szczęśliwe zakończenia. Iga Świątek przegrała pierwszego seta w starciu z zaledwie rok starszą Destanee Aiavą, ale w dwóch kolejnych partiach nie dała się nawet przełamać. To zaowocowało pokonaniem Australijki 6:7(5), 6:3, 6:3 i postawieniem kolejnego kroku na drodze do pierwszego występu w turnieju WTA na kortach trawiastych.

Obsada turnieju w Birmingham jest bardzo dobra. Do startu szykują się dwie wielkoszlemowe mistrzynie z obecnego sezonu – Naomi Osaka i Ashleigh Barty. Na jedną z kwalifikantek czeka natomiast Jelena Ostapenko. Dla Świątek najważniejszy powinien być jednak kolejny mecz.

W pojedynku ostatniej rundy eliminacji rywalką juniorskiej mistrzyni Wimbledonu będzie Bernarda Pera. Amerykanka była bliska porażki z Magdaleną Fręch, ale obroniła dwie piłki meczowe przy stanie 4:5 w trzecim secie. Później sama miała problemy z postawieniem kropki nad ,,i”. W końcu jednak wykorzystała szóstą piłkę meczową i wygrała niezwykle zacięty pojedynek 7:5, 3:6, 7:5. Tym samym zrewanżowała się za porażkę z turnieju w Brisbane. Na początku obecnego sezonu przegrała z Polką 4:6, 4:6.