Świątek w turnieju głównym!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Iga Świątek wygrała kolejne zacięte spotkanie, pokonując w trzech setach Yafan Wang. Dzięki zwycięstwu nad Chinką warszawianka znajdzie się w głównej drabince kolejnego turnieju WTA, w Cincinnati. Rywalkę pozna zapewne w nocy.

Dla Igi Świątek ostatnie dni są bardzo intensywne – przeszła przez eliminacje w Toronto, gdzie wyeliminowała Caroline Wozniacki i awansowała do trzeciej rundy turnieju głównego. Czasu na odpoczynek praktycznie nie było. Polka od razu udała się do Cincinnati, gdzie także musiała rywalizować w dwustopniowych eliminacjach. W pierwszym meczu pokonała w trzech setach Katerynę Kozłową. W pojedynku o główną drabinkę jej rywalką była Yafan Wang z Chin.

W pierwszym secie Świątek przede wszystkim bardzo dobrze serwowała i nie dawała rywalce większych szans przy własnym podaniu – nie było przy nim nawet równowagi. Nasza tenisistka wywalczyła natomiast breaka w trzecim gemie i to wystarczyło, aby wygrała 6:4 partię otwarcia. W drugiej odsłonie także Polka zaczęła lepiej, bo prowadziła już 3:1.

Wydawało się wówczas, że warszawianka powinna odnieść dość pewne zwycięstwo, ale od tego momentu zaczęły się problemy. Wang wygrała pięć gemów z rzędu i odwróciła losy seta. W trzeciej partii długo nie mieliśmy przełamania – Świątek miała break pointy przy stanie 3:2 i 4:3, ale nie wykorzystała tych okazji. Przy 4:4 zaczęło robić się gorąco, bo to Wang miała szansę na przełamanie, lecz Polka się obroniła, a po chwili zdobyła decydującego breaka i wygrała dzięki temu 6:4, 3:6, 6:4.

Rywalkę w pierwszej rundzie Świątek pozna po zakończeniu eliminacji. Wśród potencjalnych przeciwniczek są Caroline Garcia, Bernarda Pera, Johanna Konta, Venus Williams, Serena Williams, Alaksandra Sasnowicz i inna tenisistka z kwalifikacji.


Wyniki

Finał eliminacji:
Iga Świątek (Polska, 15) – Yafan Wang (Chiny, 6) 6:4, 3:6, 6:4