Świątek wśród najlepszych sportsmenek świata. Tym razem docenili ją dziennikarze

/ Peter Figura , źródło: własne, foto: Peter Figura

Zwycięstwo Igi Świątek w turnieju na kortach Rolanda Garrosa zostało zauważone nie tylko w środowisku tenisowym. W ogłoszonej właśnie przez Międzynarodową Organizację Dziennikarzy Sportowych plebiscycie na najlepszego sportowca roku, Iga znajduje się wśród 21 wyróżnionych kobiet.

Tenis jest najliczniej reprezentowaną dyscypliną w kategorii kobiet. Oprócz Igi Świątek do tego prestiżowego wyróżnienia kandydują Naomi Osaka, Serena Williams, Sofia Kenin oraz Timea Babos. Wśród kandydatek są również takie znakomitości jak narciarka alpejska Lindsey Vonn z USA, biegaczka długodystansowa Brigid Kosgei z Kenii oraz kolarka szosowa Anna van der Breggen.

Wśród 20 mężczyzn o nagrodę ubiega się między innymi Robert Lewandowski, a spośród tenisistów zgłoszeni zostali Rafael Nadal, Novak Dżokovic, Dominic Thiem i Stefanos Tsitsipas. Do tytułu najlepszego sportowca 2020 roku kandydują również m.in. Cristiano Ronaldo, LeBron James, oraz norweski narciarz alpejski Alexander Kilde.

Nagroda AIPS przyznawana jest również najlepszym zespołom. W tej kategorii tenis reprezentowany jest przez parę deblową Timea Babos / Kristina Mladenovic.

Ustanowiona w Paryżu w 1924 roku Międzynarodowa Organizacja Dziennikarzy Sportowych jest największą tego rodzaju organizacja na świecie skupiająca ponad 9,500 członków i 160 międzynarodowych organizacji działających na czterech kontynentach.

Nagrody AIPS zostaną przyznane na międzynarodowym kongresie tej organizacji w 2021 roku.